MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Ženský orgazmus

Orgazmus u ženy je zážitok s prepojením emócií a biologickej reakcie. Muži sa snažia u partnerky dosiahnuť dokonalý orgazmus, no nie vždy to ide úplne najľahšie a niekedy to zase nejde vôbec. Síce som nepísaný odborník na erekciu, no tváriť sa ako znalec na ženský orgazmus z pohľadu muža, mi nie je celkom určené. Preto som sa pri písaní tohto článku rozhodol na pomoc zavolať moju partnerku.

Ako dosiahnuť orgazmus u ženy

 

Výsledkom je tento článok, ktorého hlavným cieľom je zmapovať ženský orgazmus a všetko, čo s ním súvisí. Či už ide o jeho prejavy, možné problémy, rôzne druhy orgazmu alebo ako ho dosiahnuť. Nedám vám presný postup, keďže každá žena je individuálna, ale určite neopomeniem, ako je možné jeho dosiahnutie. A zopár trikov, ako sa dá zlepšiť jeho priebeh, či ako dosiahnuť najsilnejší a najväčší orgazmus u ženy vďaka podporným prípravkom.

Definícia ženského orgazmu

Vyvrcholenie, nazývané aj orgazmus, je prirodzená reakcia organizmu na sexuálne dráždenie a stimuláciu. Celý tento proces sa odohráva v centrálnom nervovom systéme a jeho podstata spočíva v uvoľnení sexuálneho napätia. To sa prejaví silnou fyziologickou reakciou.

Pohlavné vyvrcholenie možno prirovnať k „neurónovému ohňostroju“. Ten je vyvolaný v limbickom systéme a podieľajú sa na ňom určité oblasti hypotalamu a amygdaly. Na spustení orgazmu sa podieľajú rôzne prenášače a ich spolupráca ešte nie je úplne vysvetlená. Ide o spoluprácu serotonínu a noradrenalínu, neurotransmitery dopamínu, rozličné hormóny, hlavne androgény, endogénne opioidy, ale aj ďalšie.

Počas týchto procesov môže niekedy dôjsť k istému preskakovaniu medzi susediacimi mozgovými oblasťami. Paradoxné je, že niektoré orgazmické reakcie sa dajú vysvetliť podobne, ako sú pocity strachu alebo bolesti. Počas stupňovania vzrušenia a pohlavnej rozkoše je až do vyvrcholenia takisto potlačené vnímanie bolesti a činnosť veľkého mozgu.

Počas orgazmu dochádza v mozgu k intenzívnej biochemickej reakcii a z pohľadu hormonálneho systému ide o mimoriadny stav. Počas orgazmus je vyplavovaný oxytocín či dopamín, čo môže spôsobiť prudké zmeny vo vnímaní okolia a vlastného vedomia. Koniec koncov je však orgazmus prirodzené zakončenie zdravého sexuálneho styku.

Priebeh orgazmu prechádza nasledujúcimi fázami:

 • sexuálne vzrušenie nastáva dráždením erotogénnych zón a fyzickou stimuláciou, čím dochádza k prekrveniu pohlavnej sústavy
 • po istom časovom úseku, ktorý je u každej ženy veľmi individuálny, sa začne v oblasti vagíny sťahovanie svalov, ktoré je rytmické a nedá sa ovládať vôľou
 • výsledkom je uvoľnenie svalového napätia v oblasti vagíny, ale aj aj celého tela, čo sprevádza masívne vypudenie neurónov v mozgu a príjemnými pocitmi

Vyvrcholenie predstavuje zmes fyziologických dejov, ktoré kombinujú svalové kontrakcie a chemické reakcie v mozgu. Po dosiahnutí vyvrcholenia nastáva uvoľňujúca fáza, počas ktorej sa zotavuje nervová, svalová aj srdcovocievna sústava.

Ďalšou zaujímavosťou u žien je to, že dokážu prežiť dva druhy orgazmov. Jeden je klitorálny orgazmus, ktorý je vyvolaný stimuláciou klitorisu. Druhý je vaginálny orgazmus, ktorý vzniká vaginálnym pohlavným stykom.

Orgazmus môže byť z fyziologického hľadiska rovnaký, no každá žena ho prežíva individuálne a je ovplyvnený množstvom faktorov. Niekedy môže byť silnejší, inokedy slabší alebo má úplne iný priebeh. Ide najmä o externé faktory, ktoré ho robia zakaždým neopakovateľným. Aj preto mnohí muži závidia nežnému pohlaviu ich rôznorodosť orgazmov.

Problémy so ženským orgazmom

Ženský orgazmus vie byť rozmanitý, no zároveň k nemu nevedie ľahká cesta. Až 15 % žien v dnešnej dobe stále nevie, čo je to za pocit dosiahnuť vyvrcholenie. Väčšina žien dokáže prežiť orgazmus prirodzene na základe sexuálneho styku. No nie pre všetky je to samozrejmosť a majú problémy s vyvrcholením, poprípade cesta k nemu je plná komplikácií.

Tieto sú tie najčastejšie:

Anorgazmia

Ak žena nevie vôbec dosiahnuť orgazmus, ide o anorgazmiu. Ide o neschopnosť dosiahnuť vyvrcholenie, a to ani vaginálne alebo klitoriálne. Môže ísť o primárny problém, ale aj sekundárny, ktorý by mohol súvisieť napríklad s psychickým stavom, traumatickým zážitkom z minulosti a podobne.

Vaginizmus

Predstavuje celkom seriózny problém, ktorý však nemusí priamo súvisieť s orgazmom. Ide o poruchu, ktorá znemožňuje prirodzené dosiahnutie vyvrcholenia. Penis nemôže vniknúť do vagíny v dôsledku kŕčovito stiahnutého svalstva panvového dna a pošvy. Časté sú aj bolesti na úvod sexuálneho styku.

Bolestivý orgazmus

Tento stav vyplýva najčastejšie z dvoch dôvodov – z nedostatočného zvlhčenia pošvy alebo  nedostatočného prekrvenia pohlavného orgánu. Tieto momenty sa prejavujú pocitmi bolesti, pálenia a nepohodlia už počas začiatku sexuálneho styku. Počas styku sa môžu prejavy stupňovať.

Neskorý orgazmus

Veľa žien vie dosiahnuť orgazmus, ale vedie k nemu (pre niektorých mužov) až príliš dlhá cesta. Žena nevie dosiahnuť intenzívnejšie pocity na základe sexuálnej stimulácie a vzrušenie sa vyvíja len veľmi pomaly. Častým znakom je, že aj počas orgazmu nenastáva pravé vyvrcholenie, z hľadiska sexuálneho zážitku.

Príčiny problémov ženského orgazmu

Neuspokojivý, nekvalitný alebo nedostatočný orgazmus môže mať viacero príčin. Ide najčastejšie o faktory fyziologického a psychického charakteru, ktoré sú externého pôvodu a je možné ich ovplyvniť.

Prinášam vám prehľad tých najčastejších a zároveň najvýznamnejších:

Nedostatočné prekrvenie a zvlhčenie

Nedostatočné prekrvenie pošvy alebo nedostatočné zvlhčenie jej sliznice stojí častokrát za problémami s orgazmom. Môže ísť o dôsledok nedostatočnej sexuálnej stimulácie alebo poruchu samotného mechanizmu v pohlavnej sústave. Niekedy je to však prirodzený jav, najmä v období keď ženy prechádzajú do menopauzy.

Psychické faktory

Psychické rozpoloženie je najdôležitejším faktorom pre dosiahnutie ženského orgazmu. Citová väzba a psychická pohoda je nevyhnutnosťou pre kvalitný sexuálny styk a zdravé dosiahnutie orgazmu. Pre niekoho to môže znieť ako klišé, no štatistiky tento názor potvrdzujú. Ženám sa najlepšie dosahuje vyvrcholenie v dlhodobom partnerskom vzťahu.

Nedostatok skúseností

Hanblivosť, neskúsenosť, nedostatočné sebapoznanie. Aj to je jedným z dôvodov, ktorý sa týka najmä mladých dievčat. Mnoho žien sa nikdy nezaoberalo vlastnou sexualitou a preto nevedia, ako ich telo funguje a akým spôsobom môžu dosiahnuť orgazmus. Problémom môže byť aj neskúsený partner.

Zápaly a iné ochorenia

Rôzne infekcie, zápaly či ochorenia nádorového charakteru, týkajúce sa pohlavného systému, patria medzi faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú dosiahnutie ženského orgazmu. Ide najmä o zápaly močového ústrojenstva či infekcie postihujúce vonkajšie genitálie.

Vplyv liekov a iných látok

Antidepresíva, hormonálna antikoncepcia a ďalšie iné lieky môžu mať negatívny vplyv na dosiahnutie vyvrcholenia a jeho kvalitu. Podobné je to aj s niektorými omamnými látkami, alkoholom, nikotínom alebo nelegálnymi látkami. Tie spôsobujú problémy aj počas samotného sexuálneho styku.

Hormonálne problémy

Hormonálne zmeny a hormonálna nerovnováha spôsobujú problémy v sexuálnej oblasti nielen u mužov, ale aj u žien. Nižšie libido a menší sexuálny apetít môže byť zapríčinený nízkou hladinou pohlavných hormónov. Prejavuje sa to najmä nedostatočnou chuťou na sex a problémami s dosiahnutím vyvrcholenia.

Otázky a odpovede o ženskom orgazme

Téma orgazmu u žien je pre mužov veľmi zaujímavá a nikdy dostatočne neprebádaná. Na internete existuje množstvo nezodpovedaných otázok zvedavých mužov. Niektoré kladú aj ženy, čo ukazuje, ako málo sa o ženskej sexualite vie. Preto som sa rozhodol na tie najčastejšie odpovedať:

Ktorý je lepší orgazmus, klitorálny alebo vaginálny?

Ide o subjektívny názor každej ženy, no väčšina z nich sa zhoduje v tom, že intenzívnejšie prežívajú vaginálny orgazmus. Potvrdila mi to aj moja partnerka. Veľa záleží aj od partnera, nakoľko je dôležitá aj správna technika či dostatočná veľkosť penisu. Vždy je ale dôležitá aj psychická pohoda ženy a prax zo strany muža.

Môže žena dosiahnuť mnohonásobný orgazmus?

Viacnásobný orgazmus zažíva prekvapivo celkom vysoké množstvo žien. Treba na to dve veci –  mentálne uvoľnenie a cvičenie. Najlepšia je kombinácia cvikov na posilnenie svalstva panvového dna a vlastnej masturbácie, vďaka ktorej žena zistí, čo sa jej páči. Najznámejšími cvičeniami tohto typu sú Kegelove cviky.

Aké sú najlepšie polohy pre dosiahnutie orgazmu?

Štatistiky hovoria, že najlepšie sa dosahuje ženský orgazmus vtedy, ak penis prenikne čo najviac do zadnej časti pošvy. Spomínaný bod sa dá najlepšie dosiahnuť pri polohe zozadu a polohe obrátenej jazdkyne, kde si žena efektívne určuje smer penetrácie.

Ako sa dá dosiahnuť mokrý orgazmus?

Ide o špecifický typ vyvrcholenia, ktorý nedokáže dosiahnuť každá žena. Mokrý orgazmus závisí od dráždenia oblasti 2 cm po vstupe do vagíny, konkrétne v blízkosti močovej trubice a od polohy na chrbte za súčasného tlaku na oblasť podbruška. Chce to však veľa cviku zo strany muža aj zo strany ženy.

Je normálne, ak žena nedosiahne orgazmus?

Prirodzené zakončenie zdravého sexuálneho dráždenia je práve orgazmus. Odpovedať radikálne „nie“ je príliš odvážne, ale ak sa muž a žena snažia, dá sa ho dosiahnuť. Ak sa nedarí dosiahnuť, možno ide o neskúsenosť muža alebo mentálny blok ženy.

Ženský orgazmus

Tabletky na zlepšenie ženského orgazmu

Ak chcete dosiahnuť lepší orgazmus, môžete vyskúšať aj podporné prostriedky vo forme výživových doplnkov. Ich cieľom je zlepšiť vnímanie sexuálneho prežívania a zároveň aj zintenzívniť vyvrcholenie. Pravidelným užívaním dochádza v tele k zlepšeniu prekrvenia pohlavnej sústavy, čo zvyšuje intenzitu vyvrcholenia pri sexuálnej stimulácii.

Tabletky sú zložené z rastlinných extraktov a výťažkov rôznych bylín, najmä z kategórie prírodných afrodiziák. Ich obsah je obohatený o minerály či aminokyseliny, ktoré podporujú lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy a orgazmus je tak pri dlhodobom užívaní znateľný.

Ich užívanie prináša množstvo výhod:

 • zloženie bez syntetických účinných látok je prirodzené a to aj pri dlhodobom užívaní, netreba sa báť vedľajších účinkov
 • nakoľko ide o voľne dostupné výživové doplnky, môžete si ich kúpiť bez predpisu a receptu
 • viacero značiek je možné kúpiť pohodlne cez internet a to priamo z ich oficiálnych eshopov aj u nás

Vďaka ich bohatým účinkom pôsobia na viaceré sexuálne oblasti:

Zvyšujú libido

Bylinné zloženie väčšiny tabliet spôsobuje zvýšenie sexuálneho apetítu, čo vplýva na vyššie libido a chuť na sex.

Pomáhajú k lepšiemu vyvrcholeniu

Pomocou zlepšenia prekrvenia intímnej oblasti je možné dosiahnuť intenzívnejší orgazmus.

Podporujú vitalitu

Okrem sexuálnej oblasti pomáhajú na zlepšenie mentálnej a fyzickej vitality.

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *