MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Sildenafil Actavis

Sildenafil predstavuje prvú a najstaršiu látku, ktorú začali využívať vo farmaceutických spoločnostiach pri vývoji tabletiek na liečbu erektilnej dysfunkcie. Jedným z liekov, ktorý v sebe obsahuje toto liečivo je aj Sildenafil Actavis, ktorý patrí medzi generiká Viagry. Tabletky sú lacnejšou verziou Viagry, no aj napriek tomu sú viazané na lekársky predpis.

V porovnaní s inými generikami táto značka nie je na našom trhu veľmi známa. Aktuálne je v predaji len jedna verzia Sildenafilu Actavis, a to s obsahom účinnej látky 100 mg.

Pôvod

Výrobcom je spoločnosť Actavis, ktorá pochádza z USA a jej história siaha do roku 1983. Firma pôsobí v mnohých krajinách na piatich kontinentoch, prostredníctvom dcérskych spoločností. U nás je produkt distribuovaný prostredníctvom spoločnosti TEVA Pharmaceuticals Slovakia. Ide o dodávateľa, ktorý disponuje vo svojom portfóliu desiatkami liekov, či už ide o vlastné značky, alebo generiká.

Tabletky na podporu erekcie nežiaduce účinky

Zloženie

Hlavná účinná látka sildenafil je v lieku koncentrovaná v množstve 100 mg. Ide o štandardnú koncentráciu, ktorá sa nachádza aj v ostatných generikách Viagry. Látky, ktoré sa nachádzajú v jadre a obale tabletiek, majú doplnkovú funkciu a slúžia na lepšie užívanie. Ide o látky, ako mikrokryštalická celulóza, monohydrát laktózy, sodná soľ kroskarmelózy, povidón K29-32, magnéziumstearát, oxid titaničitý, hypromelóza, makrogol 6000 a hliníkový lak indigokarmínu.

AKO FUNGUJE SILDENAFIL?

Sildenafil zvyšuje účinnosť oxidu dusnatého, ktorý zabezpečuje rozšírenie ciev v penise. Výsledkom je lepšie prekrvenie penisu a následne pevná erekcia. Viac o sildenafile si môžete prečítať v našom samostatnom článku.

Dávkovanie

Sildenafil Activis sa užíva perorálne, čomu je prispôsobený aj tvar tabletky. Jeho súvis s Viagrou evokuje modré sfarbenie. Maximálna denná dávka je 1 tabletka denne, ktorú treba zapiť dostatočným množstvom vody. Tabletku užite približne hodinu pred sexom. Aby ste nijako neznížili účinok tabletky vyhýbajte sa ťažkému jedlu, grepfruitovému džúsu a samozrejme alkoholu.

Účinky Sildenafilu

V prvom rade ide o liek určený na erektilnú dysfunkciu. Viacerí očakávajú, že tabletky by mohli mať vplyv aj na iné oblasti sexuálneho života. V tejto časti vám podľa svojich skúseností zhodnotím účinky lieku a jeho vplyv na mňa:

Nástup erekcie

Čo sa týka samotnej erekcie, veľa mužov má problém s jej dosiahnutím. V tomto prípade ide o prípravok určený aj na túto problematiku, preto v tomto smere funguje. Rýchlosť a intenzita sú však individuálne a záležia od zdravotného stavu jednotlivca. V tomto prípade sa na tabletky môžete spoľahnúť.

Kvalita erekcie

Dôležitou oblasťou, v ktorej spočíva sila účinku Sildenafil Actavis je pevnosť erekcie. Účinná látka reaguje plnohodnotne a nezaostáva za ostatnými generikami. Účinok môžete pocítiť do hodiny od užitia tabletky.

Libido

Vplyv lieku na sexuálny apetít muža je minimálny. Aj keď sa môže stať, že kvalitná erekcia po dlhom čase môže mužovi zdvihnúť sebavedomie a to pozdvihne jeho chuť na sex.

Intenzita orgazmu

Sildenafil Actavis nemá priamy vplyv na intenzitu orgazmu, preto sa naň v tomto smere nespoliehajte. Napriek tomu sa môže stať, že orgazmus precítite viac, pretože po dlhšom čase si sex užijete s plnohodnotnou erekciou.

Oddialenie ejakulácie

V prípade predčasnej ejakulácie alebo príliš rýchleho „konca“, vám tabletky nepomôžu. Predĺžená erekcia však môže mať sčasti vplyv na to, že váš sexuálny styk bude dlhšie trvať.

Vedľajšie účinky

Postrachom všetkých syntetických liekov sú práve vedľajšie účinky, ktoré sa výrobcovia snažia minimalizovať čo najviac, no nie je to vždy možné na 100 %. Preto sa aj v tomto prípade pripravte na nepríjemné momenty. Ide však o individuálny faktor, pri ktorom sa tieto účinky prejavia minimálne alebo sa na druhej strane nemusia prejaviť vôbec. Najlepší spôsob, ako sa im vyhnúť, je najprv siahnuť po prírodných tabletkách bez nežiaducich účinkov – mne najviac pomohol MerliX Perfektum.

Vyberám tieto prejavy, ktoré sa zvyknú objaviť najčastejšie.

Veľmi časté prejavy, ktoré sa objavia u viac ako 1 užívateľa z 10

 • Bolesť hlavy

Častejšie prejavy, ktoré sa objavujú u menej ako 1 užívateľa zo 100

 • Rumenec
 • Nevoľnosť
 • Závrat
 • Zmeny farebného videnia
 • Poruchy zraku
 • Poruchy trávenia
 • Upchatý nos
 • Návaly tepla
Predčasná ejakulácia

Existujú aj ďalšie príznaky, ktoré však patria medzi minimálne sa vyskytujúce príznaky. Súvisia najmä so čuchom, zrakom alebo búšením srdca. Ak sa nejaký z týchto účinkov prejaví, alebo erekcia trvá dlhšie ako štyri hodiny, prerušte užívanie a vyhľadajte svojho lekára.

Kontraindikácie

Ďalšími možnými komplikáciami sú kontraindikácie a interakcie s liekmi, chorobami alebo inými zdravotnými problémami. Tabletky obsahujú syntetické liečivo, ktoré vplýva na celý kardiovaskulárny systém, čo môže byť pri niektorých špecifických prípadoch problém.

Choroby

Priama alergická reakcia na niektorú zo zložiek je samozrejme neprijateľné pre užívanie. Vyhýbať by sa im mali aj pacienti s ochoreniami pečene alebo srdca. Pozor by si mali dávať muži, ktorí prekonali mozgovú príhodu alebo infarkt. Problémom môže byť aj nízky tlak alebo ochorenia súvisiace so zrakovým nervom. Kosáčiková anémia je či Peyronieho choroba sú taktiež ohrozujúcim faktorom.

PEYRONIEHO CHOROBA

Ide o ochorenie, ktoré postihuje penis. Ide o zatvrdnutie a zakrivenie penisu, ktoré je spôsobené zápalovým ložiskom obalov toporovitých teliesok penisu. V prvých fázach sa prejavuje bolesťou v mieste vzniknutého plaku. Tento plak začne postupne tvrdnúť až postupne vedie k zakriveniu penisu, či iným deformáciám.

Kontraindikácie

Sildenafil Actavis by sa nemal kombinovať s liekmi rovnakého druhu. Nesmie sa užívať s liekmi obsahujúce nitráty alebo donory oxidu dusnatého, či riociguátu.

Iné faktory obmedzujúce užívanie

Nielen kontraindikácie s liekmi alebo inými chorobami môžu priniesť komplikácie. Ak nechcete znížiť účinnosť lieku, vyhnite sa tučným jedlám. Taktiež sa vyhýbajte užívaniu alkoholu alebo pitiu grepového džúsu. Tieto faktory môžu spomaliť účinok lieku. Pozor si dávajte pozor ak máte alergiu na laktózu alebo niektoré cukry.

Balenie a cena

Spoločnosť uvádza, že na trhu disponuje baleniami so slabšími verziami, a to 25 mg a 50 mg. Na našom trhu je však k dispozícii balenie so 100 mg účinnej látky. Nájdete ho v obaloch so 4, 8 alebo 12 tabletkami. Na skúšku sa úplne ideálne hodí balenie Sildenafil Actavis so 4 tabletkami so 100 mg účinnej látky. Ak ste spokojní, určite neváhajte nad kúpou najväčšieho balenia s 12 tabletkami, čím zároveň aj ušetríte. Čo sa týka peňazí, tak cena za tabletku sa pohybuje okolo 6 eur, pri kúpe väčšieho balenia je to o približne euro menej.

Kde kúpim liek?

Ako bolo už viackrát podotknuté, liek sa dá zaobstarať iba na lekársky predpis a vydajú vám ho jedine v lekárni. Ide o legálne schválené liečivo, ktoré je určené pre náš trh. Všetky iné spôsoby, ako online kúpa cez internet alebo inzeráty, sú nelegálne a takto zakúpený pochybný produkt vám môže spôsobiť zdravotné komplikácie.

V prvom rade musíte zájsť k svojmu lekárovi. Ten vykoná potrebné vyšetrenia aby zistil, či máte erektilnú dysfunkciu alebo prípadné kontraindikácie s liečivom. Následne získate lekársky recept, ktorý si môžete vybrať v lekárni.

NIKDY NEKUPUJTE LIEKY BEZ RECEPTU

V posledných rokoch si muži zvykli objednávať rôzne pochybné lieky na erektilnú dysfunkciu z internetových stránok alebo letákov. Mužom sa nechce chodiť k doktorom alebo sa jednoducho hanbia. Pritom vôbec nemyslia na fakt, že ohrozujú svoje zdravie.

V prvom rade riskujete, že si objednáte obyčajný falzifikát, ktorý nebude mať žiadny účinok alebo bude dokonca obsahovať toxické látky. V druhom prípade sa môže stať, že vám síce príde domov originálny liek, ale začnete ho užívať bez posúdenia lekára, ktorý by vám mohol určiť kontraindikácie s istými látkami alebo vedľajšie účinky.

Časté otázky na internete

Na internetových diskusiách som našiel množstvo nezodpovedaných otázok, ktoré mužov zaujímajú, ale nedočkali sa odpovede. Teraz sa pokúsim čo najlepšie poradiť zo svojich vlastných skúseností.

Naozaj tabletky účinkujú na prvýkrát?

Áno, účinkujú, keďže sa v nich nachádza účinná látka sildenafil, ktorá rozťahuje cievy v penise a tak dochádza k stoporeniu penisu. Účinok by ste mali pocítiť maximálne hodinu po užití tabletky. Nepôjde to však samo od seba, ale je potrebná sexuálna stimulácia. Treba si však uvedomiť, že pomáhajú naozaj iba na erekciu.

Vylieči tento liek môj problém navždy?

Nie, nevylieči. Viagra a jej generiká, ktoré obsahujú sildenafil, riešia len aktuálny stav, ale neliečia príčinu erektilnej dysfunkcie. Účinok je teda dočasný a trvá počas účinku tabletky. Keď látka vyprchá, stav ciev sa zúži do pôvodného stavu a erekcia opadne. Účinok nie je trvalý na dlhodobejšie obdobie.

Čo ak chcem vyskúšať aj iné značky?

Nie je to žiadny problém, len ich nekombinujte v tom istom čase spolu so Sildenafilom Actavis. Kombinovanie dvoch liekov s tou stou účinnou látkou by vám mohlo spôsobiť zdravotné komplikácie v podobe vedľajších účinkov. Ide o lieky, ktoré majú vplyv na kardiovaskulárny systém, preto treba byť opatrný.

Nakoľko intenzívne sú vedľajšie účinky?

Samozrejme, ide o veľmi individuálnu záležitosť. U niekoho sa prejavia vo väčšej miere, u niekoho len tak prejdú a niekto zase nepocíti nežiaduce účinky vôbec. Ako budú účinkovať na vás závisí od dvoch faktorov – na jednej strane ide o váš aktuálny zdravotný stav, na druhej strane treba zohľadniť značku prípravku. Sildenafil Actavis nijako výrazne nevybočuje z bežného výskytu vedľajších účinkov. Problémom môžu byť nelegálne lieky z pochybných internetových portálov, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie. Objavujú sa najmä sčervenanie v tvári, bolesti hlavy či návaly tepla.

Skúsenosti

Na našom trhu nie je značka medzi mužmi veľmi preferovaná, ale v lekárňach dobre dostupná, čo je určite pozitívum. Problémom môžu byť menšie lokálne lekárne, kde si budete musieť liek objednať. Sildenafil Actavis dostanete jedine na odporučenie a recept od lekára.

Vzhľadom na zloženie patrí Sildenafil Actavis medzi generiká s účinnou látkou sildenafil, ktoré sú určené na liečbu erektilnej dysfunkcie. V porovnaní s ostatnými liekmi nijako nevybočuje z daného rámca účinkov, no odlišuje sa cenou, ktorá je o niečo vyššia.

Osobne som užil Sildenadil Actavis len sporadicky, no pred tým som o značke ešte nepočul. Na odporúčanie lekára som dostal recept s týmto produktom. Plusom bolo, že som tento produkt našiel hneď na prvýkrát v našej lekárni a nemusel som si ho objednávať.

 

Účinky boli priemerné, primárne na to, na čo boli určené. Nijako nevynikali, ale nebol som z nich ani sklamaný, jednoducho splnili svoj účel. Čo sa týka vedľajších účinkov, zaznamenal som začervenanie v tvári, ale po chvíli to prešlo. Nič zlé nemôžem na tento produkt povedať. Pre mňa bol však lepšou voľbou prírodný produkt, napr. tabletky na zlepšenie erekcie MerliX Perfektum alebo eJoy na dlhodobé užívanie.

Tabletky bez chemického zloženia

Nie všetci chcú byť konfrontovaný s vedľajšími účinkami a pri každom pohlavnom styku sa zásobovať dávkou chemických látok. Takto uvažujem aj ja a preto preferujem tabletky na prírodnom zložení. Jednou z alternatív je aj užívanie výživových doplnkov, v ktorých sa nachádzajú bylinné extrakty, aminokyseliny a vitamíny, ktoré sa snažia podporiť mužskú erekciu. Oproti syntetickým liekom majú niekoľko výhod:

 • Sú založené na prírodnom zložení, preto nehrozia vedľajšie účinky.
 • Sú vhodné na pravidelné používanie.
 • Keďže sú na prírodnej báze, dostanete ich aj bez lekárskeho predpisu.
 • Vyjde vás to lacnejšie ako klasické lieky.

Rozhodnite sa už sami, čo je pre vás najlepšie. Ak by ste sa rozhodli pre prírodnú cestu, prikladám vám môj zoznam najobľúbenejších produktov z tohto radu pod článkom. Vedie značka MerliX, konkrétne tabletky na erekciu z rady Perfektum a značka eJoy.

4.5/5 - (49 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *