MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Kamagra

Kamagra zahŕňa viacero druhov produktov pri zlepšení stavu erektilnej dysfunkcie. Majú podobu tabletky, želé pastiliek, šumivých tabliet alebo cukríkov. Taktiež sa odlišujú aj v koncentrácii účinnej látky. Aby ste v tom však mali jasno, v tejto recenzii budem opisovať svoju skúsenosť s klasickými tabletkami.

Ako ostatné generiká, tak aj Kamagra obsahuje v sebe účinnú látku sildenafil. Od ostatných generík sa však odlišuje tým, že ich predaj nie je na Slovensku a v Čechách legálny. Kamagra je produkovaná indickou spoločnosťou, ktorá liek vyváža do desiatok krajín celého sveta. Preto ak si Kamagru zakúpite v inej krajine, môžete ju legálne užívať. Svojimi účinkami sa vyrovná legendárnej modrej tabletke.

Pôvod

Za produktom stojí indická farmaceutická spoločnosť Ajanta Pharma Limited, ktorá bola založená v roku 1973. V našej oblasti ide o neznámu firmu, ale vo svojom portfóliu má zaregistrovaných vyše tisíc produktov.

Kamagra sa svojim vzhľadom výrazne podobá Viagre a spoločné majú aj modré sfarbenie. Liek sa predáva v 90 krajinách sveta, taktiež aj v domácej Indii či USA.

Zloženie Kamagry

Hlavnou zložkou tohto generika je sildenafil, ktorý predstavuje účinné liečivo tabletiek. Látka spadá medzi inhibítory fosfodiestefázy typu 5. Tabletka je dostupná v troch verziách, a to s obsahom účinnej látky 25, 50 a 100 mg, z ktorej je najviac rozšírená posledná verzia. Okrem sildenafilu sa v zložení nachádzajú aj iné zložky:

Jadro tabletky obsahuje aj iné prídavné a pomocné látky, ktoré majú uľahčiť užívanie a zlepšiť účinok liekov. Ide o magnézium stearát, mikrokryštalickú celulózu, vysušený hydrogén fosforečnan vápenatý a sodík. V obale sa nachádzajú látky, ktoré sa nachádzajú aj vo Viagre. Ide o hypromelózu, triacetí, oxid titaničitý, laktóza a lak indigokarmínu.

Sildenafil

Látka, ktorá vynájdená v 90. rokoch a pôvodne bola určená na riešenie kardiovaskulárnych problémov. Pri výskumoch sa zistilo, že u mužov sa dostavila erekcia, čo bolo spôsobené lepším prietokom krvi do penisu.

Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je jedna tabletka, ktorá je zároveň aj maximálnou dennou dávkou. Na začiatku by ste mali začať s polovičnou dávkou, čo predstavuje polovicu tabletky. Aj tu platí, že by ste liek mali užiť pol hodinu až hodinu pred sexuálnym stykom. Na dosiahnutie erekcie je potrebná sexuálna stimulácia.

Tabletka sa užíva perorálne a je potrebné ju zapiť vodou. Ak zvýšite odporúčanú dávku v domnienke, že zlepšíte účinok tabletky, tak skôr dospejete k výskytu vedľajších účinkov. Podľa prieskumov sa ukázalo, že Kamagra pomáha v 80 % mužov a u 20 % nezabrali vôbec.

Príčiny predčasnej ejakulácie

Účinky

Porovnávať Kamagru s Viagrou sa dá, no na rozdiel od originálneho produktu jej účinok postupne opadáva. Nerieši problém s erektilnou dysfunkciou komplexne, preto by ste museli tabletky užívať každý deň. Na Kamagru som natrafil počas dovolenky, preto som sa rozhodol ju vyskúšať a spísať, ako zaúčinkovala mne:

Nástup erekcie

V tomto smere Kamagra vôbec nesklamala a jej účinok by som prirovnal k Viagre. Erekcia sa dostavila do 40 minút a bola pevná a dlhotrvajúca. Samozrejme, potrebná je aj sexuálna stimulácia.

Kvalita a pevnosť erekcie

V tomto prípade môžem hovoriť len o pozitívnych účinkoch, pretože kvôli dostatočne rozšíreným cievam sa do penisu dostane viac krvi a tým je zabezpečená pevnejšia erekcia. Účinok v však nebol veľmi dlhodobý a trval len niečo vyše troch hodín. Preto neverte sľubom o 10 hodinovej erekcii.

Libido

V tejto oblasti som nezaznamenal nejaký významný rozdiel, keďže sa na túto oblasť tabletky ani nezameriavajú. Ak potrebujete pomôcť v tomto smere, skúste siahnuť po doplnkoch s afrodiziakálnymi účinkami.

Nežiadúce účinky

Kamagra sa v pomere vedľajších účinkov podobá Viagre. Našťastie som ja osobne nemal žiadne zlé skúsenosti. Aj keď je pravda, že iní muži nemali toľko šťastia ako ja a prejavili sa u nich najmä bolesť hlavy alebo začervenanie v tvári. Ďalšie potenciálne vedľajšie účinky si môžete preštudovať v nasledujúcich riadkoch.

Medzi veľmi časté vedľajšie účinky patria:

 • bolesť hlavy
 • začervenane tváre
 • návaly horúčavy

Medzi časté vedľajšie účinky patria:

 • závraty
 • citlivosť očí
 • problémy so sluchom a zrakom
 • tráviace problémy
 • žalúdočná nevoľnosť
 • únava
 • bolesť na hrudníku
 • tečúci a upchatý nos
 • alergická reakcia
Kamagra zlepšenie erekcie

Medzi ďalšie vedľajšie reakcie, ktoré sa môžu vyskytnúť, patria nepravidelná činnosť srdca, nízky tlak alebo precitlivenosť na svetlo. Tieto účinky sa však zvyknú stratiť v krátkom čase. Ak u vás pretrvávajú, navštívte svojho doktora.

Kontraindikácie

Existujú aj isté špecifické prípady, pri ktorých je užívania Kamagry prekážkou. Tie vyplývajú najmä z prítomnosti účinnej látky sildenafilu. Ten pôsobí na kardiovaskulárny systém a srdce. Preto nie je vhodné užívať Kamagru so špecifickými liekmi alebo pri istých zdravotných stavoch.

V prípade liekov nie je vhodné Kamagru kombinovať s liekmi, ktoré obsahujú donory oxidu dusného alebo dusičnany. Podobne je to s liekmi proti bolesti na hrudníku či lieky používané na liečbu HIV. Kamagra sa nesmie kombinovať s alfa-blokátorovou liečbou vysokého tlaku alebo problémov s prostatou. Nekombinujte s ďalšími liekmi určenými na liečbu erektilnej dysfunkcie.

Choroby, ktoré sa vylučujú s užívaním Kamagry sú samozrejme priame alergické reakcie na sildenafil. Vyhnúť by sa jej mali aj ľudia s ochoreniami pečene alebo srdca. Podobné je to aj pri ochoreniach očí alebo leukémii, anémii a iných chorôb či porúch, ktoré si môžete zistiť v príbalovom letáku.

Odporúčame tiež vyhnúť sa vedeniu motorového vozidla alebo obsluhe strojov, keďže Kamagra môže spôsobiť závraty a problémy so zrakom. Liek nie je určený pre ženy a mladistvých do 18 rokov. Znížiť účinnosť tabletiek môže spôsobiť alkohol alebo mastné jedlám, ktorým je potrebné sa počas užívania vyhýbať.

Cena a balenie

Kamagra má rôzne veľkosti balenia a taktiež aj formy. My sa v tejto recenzii venujeme konkrétne tabletkám. Tie najčastejšie nájdete v objeme 100 mg, ale existujú aj slabšie verzie s 25 mg a 50 mg. Jeden balíček obsahuje 4 tabletky, kúpiť sa dajú aj väčšie balenia s obsahom až 40 tabletiek.

Ceny vám však nemôžem povedať, keďže nejde o produkt určený na slovenský alebo český trh. Ide však približne o polovicu ceny z klasickej Viagry. Pri dlhodobom užívaní sa však táto cena aj tak prejaví vo vašej peňaženke.

Kde kúpim Kamagru?

V prvom rade – Kamagru na Slovensku alebo v Česku nekúpite, čiže vám v tomto smere neporadím. Ja som ju osobne vyskúšal na dovolenke. Preto by som sa na vašom mieste obrátil na dostupnejšie lieky na našom trhu.

Takéto lieky však u nás nezískate bez lekárskeho predpisu. V prvom rade navštívte svojho lekára, ktorý vám určí diagnózu a na základe toho aj predpíše liek. Ten si následne vyzdvihnete v lekárni. Určite nekupujte lieky inde ako v lekárni, pretože môže ísť o podvod alebo falzifikát, ktorý môže poškodiť vaše zdravie.

Prečo je kúpa Kamagry nebezpečná

Mnohých mužov kúpa tohto produktu láka, keďže je dostupná na internete. Našiel som niekoľko eshopov, ktoré sa zameriavajú práve na Kamagru a jej predaj. Ďalšie inzeráty obsahujú text „predám Kamagru bez lekárskeho predpisu“. To sa však môže obrátiť proti vám a zbytočne riskujete.

 • Kúpou Kamagry v eshopoch a zo zahraničia sa vystavujete riziku. Či už v podobe falzifikátu, ktorý vám môžu zahraniční obchodníci predať alebo pôjde o netestované, neúčinné prípravky.
 • Riskujete problémy právneho charakteru.
 • Vážne si môžete poškodiť aj zdravie, keďže nikdy neviete, či ide reálne o Kagaru alebo jej rôzne napodobeniny, ktoré môžu mať aj toxický obsah.

Otázky a odpovede

Kamagra a jej (ne)pôsobenie na našom trhu je zahalená rúškom tajomstva a mnohí muži majú otázky, prečo je na našom trhu nelegálna. Nielen na túto otázku, ale aj ďalšie otázky sa budem snažiť odpovedať v nasledujúcich riadkoch.

Prečo je Kamagra na našom trhu nebezpečná?

Kamagra je liek, ktorý je po Viagre naviac falšovaným produktom na trhu. Častokrát ide o absolútne nevhodné podmienky na jej výrobu a môžu sa v nej prejaviť toxické účinky. V tom lepšom prípade nedôjde k žiadnym účinkom, ale zabolí to najmä vašu peňaženku. Originálna Kamagra je veľmi špecifický liek na erektilnú dysfunkciu, čo so sebou prináša vysoké riziko nežiadúcich účinkov a kontraindikácií.

Prečo Kamagra nie je dostupná v našich lekárňach?

Jej predaj nepovolilo Ministerstvo zdravotníctva a nie je zaregistrovaná v databáze liekov, preto nie sú k dispozícii ani v našich lekárňach. Keďže ide o nelegálny produkt, nesnažte sa ho zháňať ani na internetových stránkach, keďže sa ich kúpou stávate spolupáchateľom v nelegálnej činnosti.

Ktoré z generík vie najlepšie nahradiť Kamagru?

To je veľmi individuálne, no najlepšie vám v tomto smere poradí váš lekár. Ten na základe vášho zdravotného stavu určí Viagru alebo jej generikum, ktoré je pre vás najvhodnejšie. Každý syntetický liek má svoje plusy a mínusy, lepšie výsledky alebo horšie nežiadúce účinky.

Ovplyvňuje alkohol účinok Kamagry?

Áno, ovplyvňuje a do značnej miery. Alkohol priamo znižuje účinok tabletiek a preto ich nie je vhodné vzájomne kombinovať. Tým by bola kúpa Kamagry zbytočná a peniaze vyhodené von oknom. Vylúčenie alkoholu z vašej životosprávy by bolo celkovo najvýhodnejšie pre zlepšenie vášho sexuálneho života.

GENERIKÁ VIAGRY

Kamagra je generikom Viagry, podobne ako ďalšie iné lieky, ktoré sa svojím zložením podobajú Viagre. Nejde o originálny liek a ich zloženie nie je úplne totožné s Viagrou. Aj keď ide o generiká Viagry, je potrebné mať na nich recept od lekára.

Skúsenosti s Kamagrou

Kamagra je vo svete veľmi vyhľadávaným a obľúbeným produktom, vzhľadom na jej dostupnosť a účinky. Je dostupná v desiatkach krajín sveta, ako v Európe tak aj v Amerike. Zaznamenané sú však aj mnohé vedľajšie účinky, u niektorých mužov nemá ani dostatočné účinky, ako sa od generika Viagry očakáva. Tento pocit má, podľa štatistík, každý piaty muž, ktorý Kamagru užil.

Moja skúsenosť

Moja osobná skúsenosť s Kamagrou je jednorazová, pretože som ju vyskúšal na dovolenke. Ak by som to realizoval u nás, šlo by o nelegálne užitie lieku a to som nechcel riskovať. Na našom trhu sú dostupné mnohé kvalitné a cenovo prijateľné generiká.

Čo sa týka účinkov, v mojom prípade by som mohol Kamagru porovnať s Viagrou. Nie však u všetkých mužov zaberá plnohodnotne, ako to bolo u mňa. Spolu s Viagrou má podobné aj vedľajšie účinky, ako začervenanie v tvári alebo bolesť na hrudníku. Výrobok je určený len na problémy s erektilnou dysfunkciou, preto ak hľadáte produkt na predčasnú ejakuláciu alebo zvýšenie libida, Kamagra vám v týchto smeroch nepomôže.

Záverečné zhodnotenie

V našich končinách je predaj a distribúcia Kamagry nelegálna, preto by ste sa mali spoľahnúť na iné prostriedky pre zlepšenie erekcie. Na našom trhu ich je dostatok a sú v prvom rade legálne. Neskúšajte získať Kamagru z rôznych internetových stránok alebo inzerátov, pretože ich činnosť je nelegálna a tým pádom sa dopúšťate nelegálnej činnosti aj vy sami.

Pri výbere generika sa zamerajte skôr na možnosť špecifikácie pri výbere značky. Produkt si môžete prispôsobiť konkrétne na váš problém, ktorý vás trápi, či už je to erektilná dysfunkcia alebo predčasná ejakulácia a pod. Tým bude vaša kúpa zároveň aj efektívnejšia.

Tabletky bez receptu, ktoré sú legálne

Existujú aj produkty, ktoré slúžia na zlepšenie erekcie, sú bez predpisu a dokonca aj legálne dostupné. Ide o výživové doplnky, ktoré sú založené na prírodnej báze a obsahujú extrakty z liečivých bylín (mne najviac pomohla značka Merlix, ale je to individuálne). Mnohí muži okamžite siahajú po syntetických liekoch, aj keď niekedy stačí len krvný obeh povzbudiť výživovými doplnkami a zmenou životosprávy. Osobne som zástancom týchto produktov viac a sám ich používam. Pripájam ďalšie dôvody, prečo sú výživové doplnky lepšie ako syntetické lieky:

 • Zloženie tabletiek je 100% prírodné a neobsahujú žiadne syntetické látky, preto nepotrebujete na ich užívanie lekársky predpis.
 • Prírodné zloženie zaručuje aj nulový výskyt vedľajších účinkov.
 • Väčšina výrobcov zaručuje vrátenie peňazí ak nebudete s účinkami spokojný.
 • Tieto výrobky sa nezameriavajú len na pomoc pri erektilnej dysfunkcii, ale aj pri iných sexuálnych problémoch.

FUNGUJÚ VÝŽIVOVÉ DOPLNKY?

Budem k vám úprimný a poviem vám to na rovinu – tieto doplnky fungujú prevažne u ľahších foriem erektilnej dysfunkcie. Čím je dysfunkcia vážnejšia, tým je menšia pravdepodobnosť, že tabletky zaberú. Mnohokrát však dosahujú veľmi dobré výsledky a pri pravidelnom používaní pocítite rozdiel. Takto to bolo aspoň v mojom prípade.

Na trhu je široká ponuka výživových doplnkov, ktoré sa zameriavajú na zlepšenie erektilnej dysfunkcie. Medzi nimi sa však nachádzajú aj nie veľmi účinné produkty, na druhej strane sú aj veľmi šikovné výrobky, ktoré reálne pri pravidelnom používaní pomáhajú. V rebríčku pod článkom vám ponúkam poradie výživových doplnkov podľa účinnosti z pohľadu mojej osobnej skúsenosti. U mňa mali najvýraznejšie účinky tabletky na zlepšenie erekcie Merlix, eJoy a Zerex.

4.8/5 - (55 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *