MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Recenzia Clavin

Clavin – priemerný výrobok za vysokú cenu?

Počuli ste už o doplnku na podporu erekcie zvanom Clavin? Tieto tabletky vám určite nemusím nijako špeciálne predstavovať. Značka Clavin má za sebou už viacročnú tradíciu, svoje robí aj reklama. Tabletky sa dajú zohnať aj v lekárni, kde boli v minulosti veľmi rozšírené. Tento prípravok som mal možnosť testovať a mojim prvým dôvodom bola zvedavosť. Ide totiž o prostriedok bez predpisu, ktorý sa chváli tým, že ponúka veľmi rýchly nástup účinku. Prípravok na problémy s erekciou je stále veľmi populárny a priamo jeho výrobca sa chváli až 92 % preukázanou úspešnosťou tabliet. Je to naozaj tak?

Clavin je, podobne ako iné prípravky, tabletkou so 100 % prírodným zložením, čo minimalizuje riziko nežiaducich účinkov a umožňuje jeho kúpu aj bez receptu. Skúsenosti zákazníkov sa však začínajú pomaly zhoršovať a to je aj dôvod mojej recenzie. Aktuálne sa predáva v dvoch typoch, a to Original a Platinum, v minulosti existovali aj varianty Strong a Ultra. Poďme sa pozrieť ako tabletky pôsobia dnes. Funguje alebo nefunguje Clavin a aké sú jeho nežiaduce účinky? Presné odpovede na tieto otázky budú súčasťou mojej recenzie.

Dĺžka testovania 2 mesiace
Kedy som pocítil účinok do 3 týždňov
Vedľajšie účinky žiadne až mierne
Zväčšenie penisu? nie
Cieľová skupina dospelí muži
Doručenie a diskrétnosť diskrétne balenie do 48 hodín
Lepšia alternatíva Merlix, Zerex, eJoy
Cena 33.66 €
Kde kúpiť / predaj TU

Pôvod a výrobca

Samotný produkt je u nás registrovaný vo forme výživového doplnku, čo znamená, že aby bol Clavin uvedený do predaja, musel splniť všetky legislatívne podmienky z hľadiska bezpečnosti, zloženia aj deklarovaných účinkov. V tomto prípade nie je tabletkám čo vytknúť. U nás je riadne zaregistrovaný aj v číselníku ADC.sk (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Pár slov o výrobcovi týchto známych tabletiek. Ide o spoločnosť Simply You, ktorá má aj u nás na Slovensku oficiálne zastúpenie. Špecializuje sa na výskum, výrobu a následnú distribúciu nutraceutík, ale aj farmakozmetiky či zdravotníckych pomôcok (okrem Clavinu možno poznáte i ďalšie výživové doplnky z dielne Simply You ako Ocutein, Hemostop, DonnaHair a pod.). Prítomnosť priameho distribútora je výhodou, nakoľko to uľahčuje napríklad aj komunikáciu medzi zákazníkom a výrobcom. Distribútor dokonca má u nás svoju vlastnú telefonickú hot-line, kde je možné zavolať a získať informácie.

Zloženie Clavinu

Šafran siaty

Šafran siaty

Táto rastlina, označená latinsky Crocus, je známa svojimi podpornými účinkami najmä na mužské libido. Patrí medzi koreniny a zároveň afrodiziaká, čo znamená, že podporuje sexuálny apetít. Výrobca ju práve z tohto dôvodu zaradil do zloženia Clavinu, nakoľko stimulácia libida a zvýšenie chuti na sex môžu pomôcť mužom k rýchlejšiemu dosiahnutiu erekcie a zároveň aj k dlhšiemu udržaniu pohlavného údu v stoporenom stave. Toto korenie sa používa vo všeobecnosti aj na celkové zrýchlenie organizmu.

Všehojovec štetinatý

Prezývaný aj ako „sibírsky ženšen“, ktorý má vplyv na lepšie prekrvenie organizmu, a tak zvyšuje citlivosť nervových zakončení.

Sibírsky Ženšen
Tribulus Terrestris tabletky na podporu erekcie

Tribulus Terrestris

Kotvičník zemný je rastlina, ktorú nachádzame v prírodných tabletkách na erekciu pomerne často. Ide o prírodný stimulant zvyšujúci hladinu testosterónu v tele, vďaka čomu dochádza k zvýšeniu libida a väčšej chuti na sex. Tento hormón je veľmi dôležitý pre dve veci a to pre zvýšenie, ale aj predĺženie erekcie. Dlhodobý príjem výťažkov tejto rastliny tiež predlžuje erekciu, riziko erektilnej dysfunkcie sa znižuje a to isté platí aj o predčasnej ejakulácii.

Maca

Rastlina z peruánskych Ánd, ktorá si vďaka svojim vlastnostiam vyslúžila označenie peruánska Viagra. Má pozitívne účinky pôsobiace na zvýšenie fyzickej a psychickej výkonnosti. Zvyšuje libido a stimuluje sexuálne funkcie, známy je jej priaznivý vplyv na potenciu.

Maca tabletky na podporu erekcie

Selén

Selén je látka najznámejšia najmä tým, že je v obsahu šampónov na vlasy, ale oveľa menej ľudí už napríklad vie, že sa podieľa aj na spermatogenéze, čiže na tvorbe spermií. Ide rovnako o dôležitý antioxidant, ktorý vplýva na tvorbu hormónov. Dostatočné množstvo selénu v tele znižuje únavu a pomáha tiež správnej činnosti ciev, čo je pre kvalitnú erekciu absolútna nevyhnutnosť.

L-arginín

Aminokyselina, ktorá umožňuje dosiahnuť lepšie prekrvenie, sa veľmi často vyskytujú v podobných prípravkoch na podporu erekcie a potencie. Vďaka nej sa rozširujú a uvoľňujú cievy, čo spôsobí lepšie prekrvenie penisu. Okrem toho má aj priaznivý vplyv na plodnosť a tvorbu spermií. Látka taktiež pomáha ľuďom, ktorí trpia kôrnatením tepien, nakoľko pôsobí v prospech ich väčšej flexibility.

L-citrulín

Aminokyselina, ktorá má primárny zmysel najmä pre rýchlejší nástup erekcie. Jej najdôležitejším účinkom je totiž zlepšenie prekrvenia penisu a podpora rozšírenia menších ciev, ktoré pohlavný úd zásobujú krvou. Vďaka tomu príde už pri prvotnej sexuálnej stimulácii k rýchlejšiemu stoporeniu, čo pomôže mužom trpiacim práve spomaleným nábehom erekcie. Zaujímavosťou je, že u viacerých mužov má látka vplyv aj na predĺženie erekcie.

Zinok

Predstavuje minerálnu látku, ktorá je dôležitá pre náš organizmus najmä z pohľadu antioxidačných účinkov. Chráni bunky pred nadmerným starnutím a pomáha k ich správnej funkčnosti. Má pozitívny vplyv na imunitu a je dôležitým prvkom pre zvýšenie plodnosti, nakoľko vplýva na tvorbu a kvalitu spermií.

Tabuľka hodnôt Clavin Original a Clavin Platinum

Clavin Original

v 1 tablete

Zložka Množstvo
Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), extrakt 50 mg
Šafran siaty (Crocus sativus), extrakt 7,5 mg
L-arginín 400 mg
L-citrulín 55 mg
Zinok (oxid zinočnatý, glukonát zinočnatý) 0,8 mg
Selén (seleničitan sodný, selénan sodný) 0,006 mg

Clavin Platinum

v 1 tablete

Zložka Množstvo
Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), extrakt 50 mg
Šafran siaty (Crocus sativus) 7,5 mg
Všehojovec štetinatý – sibírsky ženšen, eleuterokok (Eleutherococcus senticosus), extrakt 10 mg
Žerucha peruánska – maca (Lepidium meyenii), extrakt 7,5 mg
L-Arginín 450 mg
L-Citrulín 16 mg
Zinok (oxid zinočnatý, glukonát zinočnatý) 0,8 mg
Selén (seleničitan sodný, selénan sodný) 0,006 mg

Na výber 2 druhy tabliet

Clavin tabletky na podporu erekcie

Clavin Original

Clavin Original je určený na priaznivé ovplyvnenie erekcie. Tento produkt je ideálny v prípade ak ste nespokojný s kvalitou erekcie alebo máte občasný problém s erekciou. Mužom pomáha dosiahnuť erekciu vo veľmi krátkom čase, takmer ihneď. Clavin Original obsahuje prírodné zložky ako L-arginín a L-citrulín, ktoré v kombinácii s Tribulus terrestris zvyšujú libido a umožňujú rýchly nástup erekcie.

Najdôležitejšou zložkou výrobku je Clavertin 21, ktorá predstavuje špeciálnu zmes na podporu rozšírenia ciev privádzajúcich krv do penisu.

Dávkovanie

Výrobca odporúča produkt použiť jednorázovo pred každým sexuálnym stykom.

 

Recenzie tabletky na podporu erekcie

4 tablety

1 – 4 hodiny pred stykom

Cena

Dodanie produktu je bežne do 24 hodín, najneskôr však do 48 hodín. Všetky ceny čerpám a Clavin odporúčam kupovať z overenej internetovej lekárne Najlekaren.eu. Aktuálnu cenu si vždy pred objednávkou overte v eshope.

KÚPIŤ V LEKÁRNI

Clavin Platinum

Clavin Platinum

Prípravok Clavin Platinum je vylepšenou verziou Original a nadväzuje na predošlé úspešné varianty Strong a Ultra. Najdôležitejšou látkou, ktorú Clavin Platinum obsahuje, je špeciálne upravená zmes Stimulin. Sú tu L-arginín, Tribulus, L-citrulín a Crocus. Všetky tieto látky majú pozitívne účinky na prekrvenie penisu a erekciu a vyznačujú sa rýchlym nástupom účinku.

Dôležité je ešte vedieť aj to, že na rozdiel od triedy Original, je Platinum určená aj pre dlhšie udržanie erekcie. Hodí sa teda pre každého, kto je nespokojný aj s kvalitou erekcie a chce mať intenzívnejší a dlhší sexuálny zážitok.

Dávkovanie

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že prípravok Platinum je naozaj účinnejší v porovnaní so základným modelom Original.

 

Tabletky pre mužov

4 tablety

1 – 12 hodiny pred stykom

Cena Clavin Platinum:

Aj v tomto prípade sa oplatí viac väčšie balenie. Dodanie produktu je bežne do 24 hodín, najneskôr však do 48 hodín. Ceny čerpám a Clavin odporúčam kupovať z overenéj a spoľahlivej internetovej lekárne Najlekaren.eu. Aktuálnu cenu si vždy pred objednávkou overte v eshope.

KÚPIŤ V LEKÁRNI

Možno vám príde počet 4 tabliet na jeden krát až príliš vysoký, ale také je oficiálne odporúčanie priamo od výrobcu. Na rozdiel od konkurenčných tabliet, kde sa užíva 1 až 2 tabletky, je to nadpriemerný počet, ale týmto si Clavin podľa mňa poisťuje to, aby jeho účinok bol viditeľný.

Clavin Original aj Platinum sa dajú kúpiť vo viacerých baleniach:

Typ balenia
Množstvo tabliet
Cena za balenie
Cena za tabletku
Overená kúpa
Clavin original 8 kapsúl + 4 zdarma 12 22.02 € 1.84 € Chcem skúsiť
Clavin platinum 8 kapsúl 8 29.04 € 3.63 € Chcem skúsiť
Clavin platinum 20 kapsúl 20 46.86 € 2.34 € Chcem skúsiť

Ako je to aj u iných výrobkov, stále je výhodnejšie kúpiť väčšie balenie. Na začiatok môžete skúsiť Clavin original s 8 + 4 tabletkami.

Viac možností objednania

Ak nechcete využiť online objednanie, je možné skúsiť dve alternatívy. Jednou z možností je osobný nákup v kamennej lekárni. Tu však očakávajte, že ceny sú potom obvykle vyššie, aj keď vás môže leták lekárne presviedčať o opaku. Väčšinou, ak neprebieha nejaká výhodná akcia, neušetríte. A to bez ohľadu na to, či ide o malú miestnu lekáreň alebo sieť lekární, napríklad Dr. Max.

Ďalšia možnosť je zatelefonovanie na hot-line telefonickú linku, avšak niektorí muži môžu mať ostych produkt si objednať cez telefón.

Suverénne najlepšiu cenu získate pri objednávke cez internet a navyše online môžete využiť aj nejedno fórum a získať ďalšie skúsenosti a vedomosti.

Objednanie je možné aj do zahraničia, kde poštovné do krajín EÚ stojí 5 €. Výrobca posiela balík 1. triedou a doba doručenia je závislá od konkrétnej krajiny, ide o cca. 5-6 pracovných dní.

Online objednávka, doprava a doručenie

Objednanie priamo u oficiálneho distribútora môže prebiehať online alebo aj cez spomenutú telefonickú hot-line. Myslím si však, že práve online objednávka je najrýchlejšia. Nejde o nič komplikované, práve naopak.

 • Zvolíte si verziu tabliet, čiže buď Clavin Original alebo Clavin Platinum.
 • Vyberiete si balenie podľa počtu tabletiek.
 • Vyplníte adresu doručenia.
 • Zvoľte spôsob platby, dopravu a objednávku odošlite.

Ako Clavin funguje?

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, ako Clavin funguje a či vôbec. Základom účinkov je podpora erekcie, a to v dvoch prípadoch: dosiahnutie erekcie rýchlejšie a jej udržanie dlhšiu dobu. Samotné zloženie tiež ovplyvňuje u mužov aj mieru chuti na sexuálny akt, čiže pomáha zvýšiť aj libido.

Clavin je diskutovaný na viacerých diskusných fórach. Ja som sa vám pokúsil v rámci tejto recenzie priniesť všetky relevantné informácie, ktoré by ste o Clavine mali vedieť.

Ide o prírodný výživový doplnok, ktorý svojím zložením dokáže pôsobiť v dlhšom časovom období (nech si výrobca hovorí čo chce a garantuje okamžitý účinok, je to proste tak). Ak ste však očakávali okamžitý účinok, tak mám pre asi zlú správu, pretože s tým vám žiaden doplnok stravy nepomôže. Skúste si zadovážiť väčšie balenie Clavinu a užívať ho dlhšie, poprípade vyskúšajte radšej iný prípravok (ak môžem odporučiť, tak MerlixeJoy alebo Zerex). Ak máte problémy s erekciou vážnejšieho charakteru, mali by ste radšej navštíviť lekára, ktorý vám pomôže efektívnejšie ako nejaký výživový doplnok.

Dlhšia erekcia

Clavin Platinum som vyskúšal práve kvôli sľubovanému predĺženiu erekcie. Tabletky obsahujú špeciálnu zmes Stimulin, ktorá by podľa výrobcu mala zabezpečiť predĺženie erekcie a dlhodobejšie stoporenie. V tomto prípade bol nástup účinku o niečo lepší aj pri prvom užití, ale myslím si, že moja erekcia stále nebola taká, ako by som očakával od deklarácií výrobcu.

Rýchlejšia erekcia

Základný typ tabletiek Clavin Original je zameraný práve na urýchlenie nástupu erekcie. Zloženie prípravku zlepšuje prekrvenie a zlepšuje stav ciev, čomu zodpovedá aj to, že by mal prípravok fungovať. Miera úspešnosti bola u mňa taká, že na prvýkrát sa výsledok nedostavil a mierne zlepšenie nastalo po niekoľkých týždňoch. Na to, čo sľuboval výrobca, to mohlo byť aj lepšie.


Intenzívnejší orgazmus

Výrobca sľubuje aj lepšie vyvrcholenie s intenzívnejším orgazmom, no či je tento sľubovaný účinok reálny odhalili viaceré diskusie a internetové fóra, ktoré som si prečítal. Bohužiaľ, aj ja musím potvrdiť, že tento účinok sa u mňa nedostavil. Aj keď musím objektívne povedať, že prípravok má na to z hľadiska zloženia všetky predpoklady, čo je tak trocha škoda.

Zvýšenie libida

V prípade väčšej chuti na sex musím uznať, že Clavin nesklamal. V tomto je naozaj úspešný a to najmä v prípade, že ho budete brať pravidelne každý deň. Zvýšenie testosterónu sa prejaví celkom rýchlo, avšak potom si už na takýto stav akoby zvyknete. Na rozdiel od predchádzajúcich účinkov môžem potvrdiť, že som zaznamenal viditeľné zmeny a aspoň v tomto ohľade ma Clavin nesklamal.

Podpora plodnosti

Vďaka obsahu selénu a zinku je možné očakávať zlepšenie spermatogenézy a tiež zvýšenie „kvality“ samotných spermií. Tabletky majú vďaka svojmu zloženiu ambíciu nielen zlepšiť potenciu, ale napríklad aj podporiť plodnosť. V tomto ohľade výsledok neviem objektíve posúdiť, ale z hľadiska zloženia na to Clavin určite môže mať vplyv.

Nežiaduce účinky

Veľkou výhodou všetkých tabliet na erekciu, ktoré majú prírodné zloženie, je minimum vedľajších účinkov. V tomto prípade je Clavin absolútne bezproblémový. Väčší problém by som však videl v preukázaní deklarovaných účinkov. Tabletky v určitom ohľade určite fungujú, ale podľa mňa ich účinnosť nie je na optimálnej úrovni. Veľa však určite závisí aj od miery problémov s erekciou, takže niekto s ťažkými poruchami určite nepocíti zlepšenie. Naopak, ak máte len mierne poruchy, napríklad kvality erekcie, u toho môže Clavin zaúčinkovať podľa očakávaní.

Moja skúsenosť

Posledná kampaň, ktorú som ja osobne zaznamenal, bola v roku 2014. Vtedy bol Clavin jeden z najúspešnejších prípravkov svojho druhu, no odvtedy mu pribudlo príliš mnoho konkurencie. Viaceré referencie ukazujú, že za konkurenciou začína značka zaostávať.

Treba mať dostatok trpezlivosti a aj sám výrobca odporúča vyskúšať tento prípravok aspoň 3 mesiace. Výhodou je, že si môžete Clavin objednať z pohodlia domova online a už do 48 hodín môžete mať prípravok doma. Bežné poštovné je vo výške 4 €, ak si ale objednáte zásielku nad 40 €, máte poštovné a balné zadarmo. Samozrejmosťou je diskrétna zásielka, čo je výhoda oproti tomu, ak sa rozhodnete navštíviť lekáreň.

Clavin patril vždy medzi prémiové tabletky a aj preto boli nároky na neho vyššie, ako u konkurencii. Ako je to dnes? Bohužiaľ, mám zlé správy. Hoci zmyslom Clavinu je okamžitý nástup erekcie u mužov, môže sa stať, že prvé výsledky budú rozpačité. Alebo nie také oslnivé, ako ste možno čakali. Čoraz viac mužov je nespokojných s tým, aké účinky tabletky majú. Samozrejme, že viaceré negatívne komentáre pochádzajú aj od konkurencie, ale podľa mňa je ich už príliš veľa. Bohužiaľ, to je daň za to, že ide o tabletku bez lekárskeho predpisu. Taká Viagra má povesť, že si dáte jednu tabletku a všetko frčí.

Osobne si myslím, že prípravok je dnes už na priemernej úrovni a takmer naisto viem, že nie som sám. Čoraz viac ľudí porovnáva Clavin napríklad so známejšou konkurenčnou značkou Zerex a ešte som nečítal serióznu recenziu, kde by bol Zerex menej úspešnejší.

Oplatí sa?

Rozmýšľal som pôvodne nad menej prísnym hodnotením, ale k horšej známke som sa priklonil najmä kvôli cene. Tá je na dnešné pomery naozaj vysoká a podľa mňa nekorešponduje s tým, čo výrobca užívateľom deklaruje. Minúť v podstate 10 € za jeden deň užívania kvôli účinkom zrovnateľným s tabletkami za tretinu ceny je príliš.

Na druhej strane, na rozdiel od napríklad syntetických liekov, je zloženie absolútne prírodné. Vzhľadom na to, že užívanie nie je spojené so žiadnymi viditeľnými účinkami vo väčšom meradle, osobne by som sa nebál doplnok aspoň vyskúšať. Je bez lekárskeho predpisu, nemáte teda čo riskovať. Určite na vyskúšanie môžem odporučiť!

4.5/5 - (46 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Palo píše:

reklamy v telke nie su vsteko. Clavin sklamal na plnej ciare.

aJo89 píše:

Suhlas! Tiez sme sa nechali namotat reklamou, ktora ide v podstate uz roky v telke a ucinok nulovy… Zerex to iste, obrovska reklama a nic. Zabrali az eJoy, ais preto, ze su novinka, tak sa este snazia uchytit na trhu a funguju. Len ta cena… Som zvedavy, ci aj oni sa pokazia 🙁