MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Silfeldrem

Medzi ďalšiu značku liekov, ktorá v sebe obsahuje účinnú látku sildenafil, patrí aj Silfeldrem. Slúži na liečbu erektilnej dysfunkcie a patrí medzi generiká Viagry. Nápadné je aj sfarbenie tabletky do modra. Vyrovná sa však Viagre a má dostatočné účinky?

Všetky generiká majú spoločný jeden faktor, a to že si ich kúpite jedine na lekársky predpis. Na inom mieste ako v lekárni sa k originálnemu lieku nedostanete. Preto sa vyhnite rôznym pochybným inzerátom a internetovým predajom. Väčšina liekov na syntetickom základe nesklame, preto sú ohlasy na jeho užívanie pozitívne.

Pôvod

Silfeldrem pochádza z výrobne rakúskej značky G.L.Pharma GmBH. Na našom trhu má zaregistrovaných množstvo liekov, ktoré sú zamerané napríklad na úzkostné stavy, depresiu, lieky proti demencii, na liečbu Parkinsonovej choroby, lieky na epilepsiu a pod.

Na Slovensku má svoje zastúpenie prostredníctvom firmy G.L.Pharma Slovakia. Materská firma má na farmaceutickom trhu 60 ročnú skúsenosť a dve výrobne v Rakúsku. Silfeldrem je u nás známy lieky a jeho pôvod zaručuje serióznosť značky.

Zloženie Silfeldremu

Silfeldrem je liek založený na účinnej látke sildenafil, ktorá sa používa na liečbu erektilnej dysfunkcie vyše 15 rokov. Liek sa zo začiatku vyrábal v dvoch verziách – 50 mg a 100 mg. Dnes je však prístupná len silnejšia verzia. Okrem hlavnej látky sa v tabletkách nachádzajú aj iné zložky:

Sidenafil je najznámejšou látkou na liečbu erektilnej dysfunkcie, ktorá rozširuje cievy v penise a tým zlepšuje prietok krvi v nich. Erekcia sa však dostaví až po sexuálnej stimulácii.

V jadre tabletky sa nachádzajú zložky, ktoré napomáhajú k lepšiemu užitiu a prehltávaniu tabletiek, ako sodná soľ kroskarmelózy, monohydrát laktózy, povidón K29-32, magnéziumstearát a mikrokryštalická celulóza.

ČO JE SILDENAFIL?

Ide o látku, ktorá patrí medzi inhibítory fosfodiesterázy typu 5 a je oficiálne registrovaným liečivom. Pôvodne bola vyvinutá na liečbu kardiovaskulárneho ochorenia – Anginy Pectoris. V Silfeldreme sa sildenafil nachádza vo forme citrátovej soli a umožňuje prítok do penisu aj u mužov, ktorým sa cievy nemôžu bežne roztiahnuť.

Dávkovanie

Užívanie Silfeldremu je bezproblémové vďaka elipsovitému tvaru modrej tabletky. Užíva sa perorálne a zapíja sa pohárom vody alebo iným nealkoholickým nápojom. Maximálne denná dávka je jedna tabletka, ktorá je zároveň aj odporúčanou dennou dávkou.

O dávkovaní rozhodne váš lekár na základe vášho zdravotného stavu. Na začiatku vám môže predpísať 50 mg dávku, čo znamená polovicu tabletky. Ak sa vám zdá účinok slabý, určite si dávku nezvyšujte sami. Účinok sa môže dostaviť až o niečo neskôr. Poprípade sa poraďte so svojím lekárom o zvýšení dávky. Určite neprekračujte povolenú dennú dávku. Môžete tým vyvolať nežiaduce účinky.

Účinky Silfeldremu

Silfeldrem je primárne liekom určeným na liečbu erektilnej dysfunkcie. Zlepšenie by ste mali pocítiť už po prvom užití, postupne sa výsledky môžu ešte zlepšovať. Mnohých mužov však zaujíma, či lieky majú vplyv aj na iné oblasti sexuálneho života. Na základe mojich skúseností a postrehov mužov z internetových diskusií, by som to zhrnul nasledovne:

Chuť na sex

Liek Silfeldrem neúčinkuje priamo na vyvolanie sexuálneho apetítu. Môže byť však zvýšené na základe vyššieho sebavedomia z pevnej erekcie. Priamy vplyv na testosterón však nemá.

Kvalita erekcie

Silfeldrem má vplyv nielen na nástup erekcie, ale aj na jej trvanie. Účinok určite pocítite, no v akej miere bude záležať od stavu vašej erektilnej dysfunkcie. Tvrdosť erekcie môže trvať od 4 do 5 hodín, vo výnimočných prípadoch to môže trvať aj dlhšie.

Intenzita orgazmu

V tomto prípade nemá Silfeldrem vplyv na intenzitu orgazmu. Ide o vedľajší faktor, ktorý nemá priamy súvis s liekom. Intenzívnejší orgazmus zažijete možno aj vďaka tomu, lebo budete mať sex s plnohodnotnou erekciou.

Oddialenie predčasnej ejakulácie

So Silfeldremom možno zažijete plnohodnotnú a dlhodobú erekciu, no to nezaručuje liečbu erektilnej dysfunkcie. Pokiaľ máte problém s príliš rýchlou ejakuláciou, mali by ste sa obrátiť na iné lieky.

Nástup erekcie

Ďalším účinkom je kvalita a rýchlosť nástupu erekcie. V tomto smere dosahuje Silfeldrem veľmi dobré výsledky, ktoré si pochvaľujú mnohí muži. Nejde síce o originálny produkt Viagru, ale aj generikum dokáže v tomto smere pomôcť veľmi účinne.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky sú bežnou súčasťou synteticky vyrábaných liekov a vyhne sa im máloktorí výrobca. Väčšinou však majú len krátke trvanie, ktoré po určitom čase vymiznú. Tieto vedľajšie účinky sú tie najčastejšie:

Veľmi časté nežiadúce účinky (viac ako 1 z 10 mužov):

 • bolesť hlavy

 

Časté nežiadúce účinky (1 až 10 mužov zo 100):

 • návaly tepla a horúčavy
 • nevoľnosť
 • problémy s trávením
 • závrat
 • plný nos
 • problémy so zrakom
 • sčervenanie tváre
Príčiny vzniku impotencie

V prípade ďalších nežiadúcich účinkov sa môže objaviť zvracanie, kožné vyrážky, zvonenie v ušiach, opuch v nose, zrakové poruchy, sucho v ústach a pod. Viac sa o nežiadúcich účinkoch dozviete v príbalovom letáku, ktorý by ste si určite mali pozrieť.

Kontraindikácie

Tabletky, ktoré obsahujú chemické látky sú častokrát spojené aj s kontraindikáciami pri rôznych liekoch alebo interakciami v prípade chorôb. Silfeldrem by určite nemali užívať muži, ktorí sú alergickí na účinnú látku sildenafil. Čomu sa vyhnúť a kedy Silfeldrem neužívať si zhrnieme v tejto časti.

Užívanie Silfeldrem sa vylučuje s chorobami pečene, srdca alebo pri neliečenom nízkom tlaku. Buďte opatrní, ak ste prekonali mozgovú príhodu alebo srdcový záchvat. Problémom môžu byť aj niektoré zriedkavé očné ochorenia alebo nearteritrická predná ischemická neuropatia zrakového nervu.

 

V prípade liekov nekombinujte Silfeldrem s nitrátmi alebo donormi oxidu dusnatého. Taktiež sa nesmie kombinovať s liekmi na liečbu HIV alebo ďalšími liekmi na liečbu erektilnej dysfunkcie.

Ak nechcete zbytočne znížiť účinok liekov, vyhýbajte sa pri ich užívaní mastným a ťažkým jedlám, alkoholu a grepovému džúsu. Liek obsahuje aj laktózu. Neužívajte liek ak nemáte erektilnú dysfunkciu – v prvom rade je to zbytočné a v druhom si môžete privolať zdravotné problémy, v podobe žalúdočných vredov a problémov so srdcom.

Balenie

V minulosti sa dal kúpiť v dvoch verziách, a to podľa obsahu účinnej látky v jednej tabletke. V súčasnosti sa dá kúpiť iba v silnejšej verzii 100 mg v 4 tabletovom balení. Na trhu preto celkom chýbajú verzie s 50 mg alebo balenia s dvojnásobným množstvom tabletiek.

Liek získate iba na predpis od lekára a vyzdvihnúť si ho môžete v lekárni. V prípade ceny, ide o veľmi prijateľnú sumu, a to 4 až 6 eur za jednu tabletku. V pomere ceny a kvality ide o výhodnú konečnú cenu.

Kde kúpim Silfeldrem

Silfeldrem je možné kúpiť jedine v lekárni a na odporúčanie lekára. Na žiadnom inom mieste sa k nemu nedostanete. Jeho voľné použitie nie je možné a taktiež ho nekúpite ani v internetovej lekárni.

Určite sa vyhýbajte pochybným internetovým predajcom alebo inzerátom na predaj liekov tohto druhu. Nielenže riskujete svoje zdravie, ale môžete takto prísť aj o svoje peniaze. Buď pôjde o falzifikáty, ktoré budú úplne neúčinné a vy naletíte podvodníkom. V tom horšom prípade sa v liekoch môžu vyskytovať toxické látky. Preto ak nie je vo vašej lekárni liek dostupný, radšej si počkajte 2 až 3 dni, kým vám ho v objednajú.

PREČO NEKUPOVAŤ MIMO LEKÁRNE

Správna medikácia spočíva vo vyšetrení u lekára. Ten určí, či existuje vo vašom prípade isté riziko kontraindikácii s liekmi alebo interakciami s chorobami. Tak lekár predchádza vedľajším účinkom pri užívaní liekov. Následne si môžete recept vyzdvihnúť v lekárni, v ktorej máte istotu, že sa k vám dostane originálny liek. V prípade pochybných inzerátov a internetových predajov ohrozujete svoje zdravie.

Najčastejšie otázky

Na internete sú mnohí muži neistí pri výbere generika a chýbajú im odpovede na ich otázky. Preto som sa rozhodol tie najčastejšie uverejniť tu a pokúsiť sa odpovedať.

Pomáha Silfeldrem iba s erekciou?

Áno, v tomto prípade pomôže len pri problémoch so stoporením penisu, aj to len ak je porucha erekcie spôsobená nedostatočným prekrvením pohlavného údu. V prípade iných faktorov nemusia mať tabletky žiadny účinok, napr. predčasná ejakulácia.

Čo to znamená, že Sildefrem je generikum?

Za generikum sa označuje liečivo, ktoré je v podstate kópia originálnej tabletky, no používajú rovnakú účinnú látku. V tomto prípade je Sildefrem generikum Viagry a obsahujú rovnakú účinnú látku sildenafil.

Čo ak sa vyskytnú nežiadúce účinky?

Vedľajšie účinky sú častokrát súčasťou syntetických liekov, preto nepanikárte. Väčšinou ide o príznaky, ktoré sú len dočasné a krátkodobé, ako bolesť hlavy alebo začervenanie tváre. V prípade, že sa príznaky opakujú, užívanie prerušte a poraďte sa so svojím lekárom.

Ako dlho trvá kým nastúpia účinky?

Väčšinou je to od 30 minút do hodiny, kedy by sa mala dostaviť erekcia. Na jej dosiahnutie je potrebná sexuálna stimulácia. Účinok trvá približne 6 hodín, v prípade ak ide o dlhší čas, obráťte sa na svojho lekára.

Tabletky mi nezabrali, čo robiť?

Tabletky, ktoré majú chemické zloženie zvyknú zabrať väčšinou vždy na prvýkrát. V niektorých prípadoch môže zabrať až piata tabletka. Skúste najprv dobrať balenie liekov a v prípade neuspokojivých výsledkov sa poraďte so svojím lekárom o zmene značky. Nič nestratíte, ak vyskúšate aj prírodné produkty, ktoré sa užívajú dlhodobo a sú pre telo omnoho prijateľnejšie – v mojom prípade najviac pomohli tabletky na zlepšenie erekcie MerliX Perfektum.

Skúsenosti so Silfeldremom

V porovnaní ceny a kvality patrí Silfeldrem medzi tie lepšie lieky, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Viagre konkuruje najmä cenou, preto sa na tento liek obracajú mnohí muži. V porovnaní s ostatnými generikami je však cena podobná.

Na trhu je k dispozícii 100 mg variant, slabší už k dispozícii nie je, čo nie je problém. Generiká so slabšími dávkami účinnej látky zvyknú byť kritizované za nedostatočné účinky. Vedľajšie účinky Silfeldremu sú na úrovni ostatných syntetických generík. Ide o individuálnu záležitosť, preto sa u niekoho môžu objaviť viac a u niekoho menej. Čo sa týka dostupnosti, vo väčšine lekární si ich budete musieť objednať.

Moja skúsenosť

Generiká tohto typu skúšam iba raz a podobne to bolo aj v tomto prípade. S erekciou pomohol veľmi dobre a v tomto smere nemôžem naňho nič zlé povedať. V iných sférach sexuálneho som však nijak výraznejšie výsledky nezaznamenal.

 

Osobne som si ho vyzdvihol v lekárni, takže som mal šťastie, že si produkt nemusím objednávať. Cena je o trošku vyššia ako priemer, ktorý sa všade uvádza. Čo sa týka vedľajších účinkov, tak u mňa sa v prípade Silfeldremu nevyskytol žiadny, čo beriem veľmi pozitívne.

V prípade ak vám lekár tieto tabletky odporučil, tak sa nemáte čoho obávať. Ide o certifikovaný produkt s kvalitným zložením, ktorý má pomôcť pri problémoch s erekciou. V pomere ceny a kvality ide o veľmi dobrý výber. Dostupný je najmä v lekárňach vo väčších mestách, inde si liek budete musieť objednať. Samozrejme, rátajte s možnými vedľajšími účinkami.

Moje odporúčanie na záver

Mnohí muži siahajú po syntetických liekoch aj vtedy, kedy ešte nemusia. Ich problém s erektilnou dysfunkciou mnohokrát nie je taký vážny a stačí zmena životosprávy, či výživové doplnky. Práve tie môžu pomôcť nielen vašej erekcii, ale aj iným sexuálnym problémom, ako nízke libido, či predčasná ejakulácia. Tieto tabletky bez receptu majú mnoho ďalších benefitov, ktoré ocenia najmä muži, ktorí neradi siahajú po chemických látkach a snažia sa svoje zdravie šetriť, čo najviac.

 • Tabletky získate bez predpisu, keďže sú založené na prírodnej báze.
 • Majú vplyv nielen na erekciu, ale aj iné aspekty sexuálneho života.
 • Kúpite ich bezpečne cez ich vlastné e shopy.
 • Môžete ich užívať aj dlhodobo, pretože nehrozia žiadne vedľajšie účinky.
 • Výskyt vedľajších účinkov je takmer nulový.

Samozrejme, tieto doplnky nenahradia odbornú liečbu nasadenú doktorom. Mnohokrát pomôžu mužom, ktorí ešte nepotrebujú siahať po syntetických liekoch, popr. ktorí hľadajú riešenia aj na iné problémy než len erektilná dysfunkcia. Mňa odrádzali hlavne vedľajšie účinky, preto som siahal po prírodných produktoch a našiel som pár ozajstných pokladov – rebríček produktov, ktoré som hodnotil, nájdete pod článkom.

4.5/5 - (57 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *