MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Levitra

Zatiaľ čo za Viagrou stojí látka sildenafil, Levitra obsahuje účinné liečivo vardenafil, ktoré pomáha pri liečbe erektilnej dysfunkciepodporuje roztiahnutie ciev. Vďaka uvoľneným cievam tak krv lepšie preniká do penisu a tým dochádza k silnejšej a pevnejšej erekcii. Vďaka účinnej látke sa u nás dá dostať iba na lekársky predpis.

Levitra je oproti legendárnej Viagre oveľa lacnejšia. Cena za jednu tabletku je v prepočte o dvojnásobok nižšia ako pri Viagre. Čo sa týka účinkov, tak pôsobenie vardenafilu má lepšie výsledky a rýchlejší nástup ako sildenafil, ale aj ako ostatné konkurenčné výrobky. Aj preto som sa rozhodol o tejto látke napísať samostatný článok.

Pôvod

Značka patrí pod farmaceutickú spoločnosť Bayer Pharma AG, ktorá je držiteľom registrácie. Dcérska spoločnosť Leverkusene je uvedená ako oficiálny výrobca. Firma existuje od roku 1863 a dodnes je jednou z najznámejších farmaceutických značiek. Od roku 2003 bol liek uvedený na európsky trh.

Tabletka Levitry je oranžovej farby a je označená krížikom čo je typická značka spoločnosti Bayer. Na druhej strane tabletky je číslo, ktoré označuje či ide o 10 mg alebo 20 mg verziu.

Liečivo bolo skúmané a porovnávané vo výskumoch s placebom v štyroch štúdiách na vzorke skoro 2500 mužov erektilnou dysfunkciou vo veku 20 až 83 rokov. V jednej z týchto štúdii sa skúmali muži s cukrovkou a v druhej s vyoperovanou prostatou. V ďalších dvoch sa porovnávala Levitra s placebom. Štúdie dokázali, že vo všetkých parametroch bola Levitra účinnejšia ako placebo.

Zloženie

Základnou látkou Levitry je už spomínaný vardenafil, ktorý patrí medzi inhibítorov fosfodiestefázy typu 5. Zaujímavým faktom je, že látka bola vyvinutá až po sildenafile v roku 2003. Mnohé štúdie poukazujú na fakt, že vardenafil je svojimi účinkami silnejší. Tabletky majú nasledujúce zloženie:

 • Vardenafil je základnou zložkou, ktorá zlepšuje erekciu a patrí medzi PDE-5 látky. Účinkuje na steny ciev, cez ktoré dochádza k lepšej priepustnosti a krv sa tak môže rýchlejšie a ľahšie dostať do penisu. Následne vzniká erekcia, ktorá je pri sexuálnom styku nevyhnutná. Vardenafil však toto ochorenie nelieči natrvalo, ale len zlepšuje aktuálny stav.
 • V jadre tabletiek sa nachádzajú aj krospovidón, mikrokryštalická celulóza, magnéziumstearát a koloidný oxid kremičitý. Tablety sú zabalené do filmového obalu, ktorá obsahuje makrogol 400, oxid titaničitý (E171), hypromelózu, červený oxid železitý (E172) a žltý oxid železitý (E172).

Ako to funguje?

Účinná látka lieku Levitra, vardenafil, patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5). Účinkuje blokovaním enzýmu fosfodiesterázy, ktorý zvyčajne rozkladá látku nazývanú cyklický guanozinmonofosfát (cGMP). Počas bežnej sexuálnej stimulácie vzniká v penise cGMP a spôsobuje uvoľnenie hladkého svalstva penisu. Tým sa umožní zvýšený prítok krvi do penisu, čím dochádza k erekcii. Zablokovaním štiepenia cGMP liek Levitra obnovuje schopnosť erekcie. Na dosiahnutie erekcie je však naďalej potrebná sexuálna stimulácia. Viac odborných informácií sa môžete dozvedieť na tejto stránke www.ema.europa.eu.

Dávkovanie

V tomto smere je užívanie výrobku podobné ako pri ostatných prípravkoch. Maximálna denná dávka je jedna tableta s obsahom 20 mg účinnej látky. Nikdy neprekračujte toto množstvo.

TABLETKY NA ZLEPŠENIE EREKCIE

Liek sa má užívať pol hodinu až 60 minút pred sexuálnym stykom. Aby došlo k erekcii je nevyhnutná sexuálna stimulácia. Tabletka sa užíva perorálnou formou a zapíja sa vodou. Začiatok účinku je individuálny, no v niektorých prípadoch to môže byť už do 15 minút. Levitra účinkuje maximálne 5 hodín, v jedinečných prípadoch aj dlhšie. Počas tohto času môžete erekciou spätne dosiahnuť sexuálnym dráždením.

Účinky

Na internetových fórach sa muži vyjadrujú na adresu Levitry veľmi pozitívne, no osobne si pri čítaní diskusných príspevkov držím odstup a prezentujem hlavne moje osobné skúsenosti. V prvom rade ide o liek na liečbu erektilnej dysfunkcie a výrobca nič iné ani nesľubuje. Nakoniec som však spozoroval aj účinky v iných oblastiach.

Libido

Liek nemá priamy vplyv na libido a ani u mňa som nespozoroval žiadne zmeny v tomto smere. U niekoho sa však libido môže zvýšiť pod vplyvom vyššieho sebavedomia z tvrdej erekcie.

Nástup erekcie

V hodnotení rýchlosti nástupu účinku je Levitra určite jednotkou na trhu v pomere ceny a kvality. Účinok sa v niektorých prípadoch prejaví do 15 minút od užitia.

Erekcia

Keďže je liek predurčený na liečbu erektilnej dysfunkcie výsledok vás určite nesklame. Tvrdosť a pevnosť erekcie závisí aj od objemu účinnej látky obsiahnutej v tablete.

Predĺženie pohlavného styku

Tabletka účinkuje od 4 do 5 hodín, čo má vplyv aj na predĺženie erekcie. Vďaka lepšiemu prekrveniu ciev v penise ostáva erekcia dlhšie pevná, no na oddialenie ejakulácie však vplyv nemá.

Intenzita orgazmu

Zlepšenie intenzity orgazmu nečakajte, poprípade sa môže dostaviť ako vedľajší účinok, ktorý nemá s liekom nič spoločné.

Nežiaduce účinky

Aj napriek výborným výsledkom má Levitra nejaké tie muchy, a to v podobe nežiaducich účinkov. Keďže ide o umelo vyrobený produkt, niet sa čomu čudovať.

Veľmi časté nežiaduce účinky (viac ako 1 muž z 10)

 • Bolesť hlavy

Časté vedľajšie účinky (najviac 1 muž z 10)

 • Závrat
 • Návaly horúčav
 • Tráviace problémy
 • Nádcha
 • Upchatý nos

Na rozdiel od Viagry však ide stále o zlomok nežiaducich účinkov. Treba však počítať s tými menej častými, ktoré súvisia s pokožkou, sluchom, zrakom, búšením srdca alebo začervenaním pokožky. Vedľajšie účinky sú však individuálne a zatiaľ čo u niekoho nemusia byť spozorované vôbec, u iných sa prejavia veľkými bolesťami.

Kontraindikácie

Ako pri všetkých syntetických liekoch, tak aj pri Levitre môžu nastať kontraindikácie s liekmi alebo chorobami. V niektorých prípadoch to úplne vylučuje užívanie týchto liekov. Najčastejšie ide o tieto lieky:

SKÚSIŤ VÝŽIVOVÝ DOPLNOK NA ZLEPŠENIE EREKCIE

 • Kombinácia Levitry sa vylučuje pri liekoch obsahujúcich nitráty, lieky na arytmiu, na liečbu HIV, proti plesňovým chorobám, lieky, ktoré pôsobia ako donory oxidu dusnatého, riociguáty a alfa-blokátory. Neužívajte Levitru s inými liekmi na liečbu erektilnej dysfunkcie.
 • Ak máte problémy s obličkami, pečeňou alebo srdcom, taktiež zvážte užívanie tohto lieku. Úplne sa vylučuje s alergiou na hlavnú účinnú látku vardenafil. Buďte obozretný ak ste prekonali infarkt alebo mozgovú príhodu, máte nízky tlak či choroby spojené s poškodením zrakového nervu.
 • Okrem konktraindikácií s liekmi a chorobami by ste mali spozornieť aj pri iných faktoroch. Liek nezapíjajte grepovým džúsom, ktorý môže znížiť jeho účinnosť. Podobne sa vyhýbajte aj tučným jedlám alebo alkoholu. Ak sa u vás prejavia niektoré z nežiaducich príznakov, ako problémy so zrakom alebo závrat, určite neriaďte motorové vozidlo.

Balenie, cena, predaj

Levitru nájdete na slovenskom trhu v dvoch verziách, ktoré sa od seba odlišujú podľa množstva účinnej látky v jednej tabletke. Levitra 10 mg obsahuje 10 mg účinnej látky a Levitra 20 mg zas plnú dávku 20 mg vardenafilu. Rôzne sú aj balenia, ktoré sú v slabšej verzii po 4 tabletky a v silnejšej verzii sú k dispozícii po 2 alebo 4 tabletky.

V porovnaní s konkurenciou ide o nižšiu cenu, ktorá sa pohybuje v cenovej relácii od 7 do 9 €. Oproti Viagre tak ide o polovičnú cenu. Ak berieme do úvahy aj fakt, že vardenafil je v porovnaní so sildenafilom v účinkoch silnejší, konkurenčnú výhodu má jednoznačne Levitra.

Predaj Levitry je viazaný na lekársky predpis a inde ako v lekárni sa k lieku ani nedostanete. Určite ju nenahrádzajte rôznymi nelegálnymi produktmi z čierneho trhu alebo pochybných internetových obchodov. Riskujete hlavne vlastné zdravie. V lepšom prípade pôjde o nepodarok, ktorý nebude mať žiadne účinky. Tieto napodobeniny sú veľmi dobrým biznisom pre ľudí, ktorí obchodujú s ľudským zdravím a neštítia sa toho. Šanca, že sa na nelegálnom trhu dostanete k originálnej Levitre je takmer nulová.

Otázky a odpovede

Muži sú častokrát neistí, či práve tento liek je vhodný práve pre nich, poprípade majú strach z vedľajších účinkov, ktoré sa môžu pri užívaní vyskytnúť. Prezrel som si rôzne diskusné fóra, ktoré som skombinoval s vlastnými skúsenosťami a tu je niekoľko mojich postrehov.

Je Levitra naozaj účinná pri boji s erektilnou dysfunkciou?

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že naozaj je. Ide však o dočasné vylepšenie stavu a Levitra nelieči erektilnú dysfunkciu natrvalo, čiže nerieši samotnú príčinu ochorenia. Ak liečivo opäť neužijete, stav vašej erekcie bude ako na začiatku.

Môže sa stať, že Levitra nebude účinkovať?

Levitra rieši problém s nedostatočným prekrvením v penise, čo spôsobuje neschopnosť dosiahnuť erekciu. Preto vám nepomôže so zvýšením libida alebo s predčasnou ejakuláciou. Môže sa stať, že Levitra bude mať obmedzený účinok ak ju skombinujete s alkoholom, grepovým džúsom alebo mastným jedlom.

Je nástup účinku naozaj rýchly?

Niekedy Levitra účinkovala do hodiny, no vývojom a výskumom sa tento čas skrátil do polhodiny. V individuálnych prípadoch sa dokonca hovorí o 15 minútach ako v mojom prípade, a to je už čo povedať. Všetko to však závisí od miery erektilnej dysfunkcie.

Čo ak Levitra nezaberie?

V prípade ak ste užívali tabletky s 10 mg vardenafilu, skúste ich zameniť za vyššiu, 20 mg dávku. Taktiež sa skúste počas užívania vyhnúť alkoholu, mastným jedlám alebo grepovému džúsu, ktoré môžu obmedziť účinnosť látok.

Užil som podobný prípravok ako Levitra a nič sa mi nestalo.

Tak to ste mali obrovské šťastie, lebo niektorí ho toľko nemali. Známe sú prípady, kedy niektorí muži skončili v nemocnici s arytmiou srdca alebo inými kardiovaskulárnymi komplikáciami. Určite sa takýmto výrobkom vyhnite oblúkom. Možno teraz sa vám nestalo nič, no v budúcnosti také šťastie mať nemusíte.

Skúsenosti s Levitrou

Liek je rozšírený najmä v Európe a jej výsledky sú podľa skúsenosti mužov veľmi dobré. Ide v podstate o konkurenta Viagry, ktorá je rozšírená po celom svete, preto Levitra boduje najmä v európskych krajinách. Pri získavaní recenzií od mužov som sa dostal len k pozitívnym reakciám a spokojným užívateľom. Jediný problém bol pri nežiaducich účinkoch, ktoré sa prejavili, či už pri dlhodobom alebo aj jednorazovom užívaní. V niektorých prípadoch muži neboli úplne spokojní, čo súviselo s nereálnymi očakávaniami, že tabletky ovplyvnia predčasnú ejakuláciu alebo zvýšia libido.

Moje skúsenosti

Ako som už vyššie písal, moje skúsenosti musím zhodnotiť veľmi pozitívne. Erekcia nastúpila do 15 minút a bola dostatočne kvalitná aby som si užil naozaj intenzívne sexuálne radovánky. Pri opakovanej sexuálnej stimulácii som vedel dosiahnuť erekciu počas 4 hodín.

Nevyhol som sa však nežiaducim účinkom, ktoré našťastie boli vo veľmi miernej forme, aj to len ako žalúdočné ťažkosti. Aj preto som Levitru užil jednorazovo aby som vyskúšal, ako liek funguje. Pri dlhodobom užívaní to však asi žiadna výhra nebude, čo je naozaj mínus.

Záverečné zhodnotenie

Aj napriek mnohým plusom a účinkom, ktoré sa nedajú Levitre odoprieť, som sklamaný z vedľajších účinkov, ktorým sa asi žiadny syntetický liek nevyhne. Nástup erekcie je veľmi rýchly, vydrží v niektorých prípadoch aj 5 hodín a počas tohto času penis reaguje pri sexuálnej stimulácii. Problémom sú však vedľajšie účinky, ktoré sa u mňa našťastie vyskytli minimálne, no u niekoho môžu byť tieto stavy horšie.

Ak je to možné a nemusím siahnuť práve po chemicky založených liekoch, uprednostňujem najmä prírodné produkty, či už je to v bežnom živote, ale aj v prípade zdravej erekcie. Majú nespočetné množstvo výhod, nad ktorými sa oplatí pouvažovať.

 • Žiadne vedľajšie účinky, keďže ide o čisto prírodný produkt bez chemikálií.
 • Žiadne umelé látky, len výťažky priamo z rastlín, ktoré fungujú ako prírodné afrodiziaká.
 • Doplnené o aminokyseliny, minerály a vitamíny.
 • Bez lekárskeho predpisu, keďže sú bezpečné a prírodné.
 • Nákup v pohodlí domova cez eshop bez návštevy doktora.
 • Vhodné a doporučené na dlhodobé užívanie.
 • V porovnaní s cenou za kus je suma oveľa nižšia.
4.7/5 - (44 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *