MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Dapoxetín

Niektorí muži bojujú s erektilnou dysfunkciou, iných viac trápi problém s predčasnou ejakuláciou. Ide o najčastejší sexuálny problém mužov, o ktorom sa v spoločnosti až tak nehovorí. Predčasná ejakulácia je problémom najmä mladších chlapcov, ktorí ešte nevedia dostatočne ovládať svoju ejakuláciu pri sexuálnom vzrušení. U niektorých však môže ísť o dlhodobý problém, ktorý nevedia ovplyvniť. Na liečenie tohto sexuálneho nedostatku sa využívajú tabletky, ktoré obsahujú látku dapoxetín.

TABLETKY NA PREDČASNÚ EJAKULÁCIU

Dapoxetín hydrochlorid predstavuje triedu liekov, ktorá slúži na liečenie predčasnej ejakulácie, známych ako selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI). Ide o prvý liek pôvodne schválený na liečbu predčasnej ejakulácie na požiadanie mužov vo veku 18 až 64 rokov.

Ako funguje?

Dapoxetín pôsobí inhibíciou transportéra serotonínu, čím zvyšuje účinok serotonínu na postsynaptickú štrbinu a v dôsledku toho podporuje oneskorenie ejakulácie. Pôvodne bol v 80. rokoch vyvinutý ako antidepresívum na liečenie depresie. Ovplyvňujú hladinu serotonínu v mozgu a utlmujú nervový systém. V súčasnosti sa s týmito inhibítormi môžeme stretnúť pod názvami, ako fluoxetín, fluvoxamín, sertralín, paroxetín, citalopram, klomipramín. Na rozdiel od iných inhibítorov má dapoxetín okamžitý účinok. Rýchlo sa vstrebáva a eliminuje v tele, čím sa stáva vhodnou látkou na liečbu predčasnej ejakulácie, ale nie depresie.

Používa sa taktiež aj na liečbu erektilnej dysfunkcie. Viac ako 98% mužov užívajúcich tento liek prirodzene získa zlepšenú kvalitu erekcie s predĺženým časom a vyššou frekvenciou.

Výskum

Problém s predčasnou ejakuláciou je vo svete rozšírený a má na mužov výrazný psychický dopad. Ovplyvňuje to ich sebavedomie, partnerské vzťahy a sexuálne uspokojenie. Tricyklické antidepresíva a klomipramín sú najrozšírenejšie lieky na liečbu predčasnej ejakulácie.

Účinkom dapoxetínu sa vo svojej práci venoval vedec Jon Pryor z Minesotskej univerzity v Menneapolise. Výskum bol aplikovaný na náhodnej vzorke 2000 mužov s ľahkou až ťažkou predčasnou ejakuláciou, ktorých ejakulácia sa dostavila do jednej minúty po začatí styku. Mužom boli podávané tri druhy látok – 60 mg dapoxetínu, 30 mg dapoxetínu a placebo. Muži užívali látku jednu až tri hodiny pred sexuálnym stykom. Po dvanástich týždňoch sa čas ejakulácie oddialil od jednej minúty (u placeba) až o vyše tri minúty (60 mg dapoxetínu).

Dapoxetín okrem iného zlepšil mužom aj ich kontrolu nad ejakuláciou a zlepšilo sa ich uspokojenie, pretože aj partnerky boli spokojné. Aj tu sa ukazuje, že psychická pohoda a sebavedomie vedia k lepšiemu sexuálnemu životu.

Dávkovanie

Dapoxetín vyzerá ako biely kryštálový prášok so sladkou chuťou, bez zápachu, ktorý sa rozpustiť vo vode. Rôzne dávkovanie má aj rôzne účinky pri liečení. Dapoxetín, ktorý sa podáva 1 – 3 hodiny pred sexuálnym stykom, predlžuje ejakuláciu, zvyšuje pocit kontroly a sexuálnej spokojnosti.

Odporúča sa brať ho na prázdny žalúdok, vyhýbať sa mastným potravinám počas podávania a pred užitím nepiť žiadny druh čaju. Jeho účinok je najlepší vtedy ak je užívateľ pod vplyvom sexuálneho podnetu.

Dôležité je užívať tieto SSRI pravidelne, aby dosiahli čo najvyššiu účinnosť a znížili sa nežiadúce účinky, ako zníženie sexuálneho libida a erektilnú dysfunkciu. Dapoxetín je na druhej strane rýchlo pôsobiaci SSRI a v priebehu niekoľkých hodín sa rýchlo vstrebáva a vylučuje z tela. Táto priaznivá farmakokinetika minimalizuje riziko akumulácie lieku v tele, a tým znižuje vedľajšie účinky. Je možné ho užívať aj nepravidelne.

Nepriaznivé účinky

Najčastejšími účinkami pri užívaní dapoxetínu sú:

 

– nevoľnosť

– závraty

– sucho v ústach

– bolesť hlavy

– nadúvanie, hnačka, vracanie

– nespavosť

– strata rovnováhy

– potenie

– návaly tepla

Dapoxetín tabletky na podporu erekcie

Tieto príznaky by sa mali do krátkeho času eliminovať. Najviac sa však vyskytujú bolesti hlavy a tráviace problémy. V prípade predávkovania dapoxetínom sa môžu dostaviť pocity na vracanie alebo vracanie. Zrušenie liečby v dôsledku nepriaznivých účinkov súvisí s dávkou.

Kontraindikácie

Dapoxetín môže vyvolať nielen vedľajšie účinky, ale môže dôjsť aj ku kontraindikácii s rôznymi liekmi či chorobami. Látku určite nemôžu užívať mladiství do 18 rokov, deti a tehotné ženy.

Dapoxetín by sa nemal užívať u mužov, ktorí trpia stredne ťažkou až ťažkou poruchou funkcie pečene a u pacientov užívajúcich inhibítory CYP3A4, ako je ketokonazol, ritonavir a telitromycín.  

 

Dapoxetín sa tiež nesmie používať u pacientov so srdcovým zlyhaním, trvalým kardiostimulátorom alebo iným významným ischemickým ochorením srdca. Opatrnosť sa odporúča u mužov, ktorí užívajú tricyklické antidepresíva.

Ak pacient prestane užívať jedno z týchto liekov, má čakať 14 dní pred užívaním dapoxetínu. Ak pacient prestane užívať dapoxetín, mal by čakať 7 dní pred podaním týchto liekov.

Interakcie s liekmi

Mnohí muži, ktorí majú problém s predčasnou ejakuláciou, tiež trpia erektilnou dysfunkciou (ED). Liečba u týchto pacientov by mala brať do úvahy interakciu medzi liekom dapoxetín a inhibítormi PDE5, ako je tadalafil (Cialis) alebo sildenafil (Viagra).

Cena a predaj

Lieky, ktoré obsahujú látku dapoxetín sa cenovo odlišujú, keďže cenové podmienky si vytvára výrobca liečiva. V prípade lieku Priligy, ktorý nájdete aj na slovenskom trhu, sa cena líši podľa veľkosti balenia a koncentrácie účinnej látky v tabletke. Ide približne o cenové rozpätie 7 až 10 eur za jeden kus.

Predaj dapoxetínu je obmedzený na lekársky predpis, preto ho dostanete jedine v lekárni. Nikdy si nekupujte tieto lieky na internete alebo mimo lekárne, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o falzifikát, ktorý vám môže zdravotne uškodiť.

Skúsenosti s dapoxetínom

Dapoxetín bola prvá látka vyrobená s účelom liečiť problémy s predčasnou ejakuláciou. V tomto smere sa približovala Viagre. Počas toho, ako som prechádzal internetové diskusie a fóra, som našiel rôzne druhy recenzií. Či už negatívnych alebo pozitívnych. Zo svojho pohľadu však musím povedať, že tieto reakcie boli skôr rozporuplné. Očakával som chvály na túto látku, no závery boli vlažné. Oddialenie ejakulácie sa podarilo dosiahnuť, avšak o dosť málo viditeľný rozdiel. U niektorých mužov sa dostavili aj problémy s erekciou, s ktorými sa do toho času nestretli.

Dapoxetín tabletky na zlepšenie erekcie

V prípade užívania dapoxetínu by si mal dať užívateľ pozor na tieto fakty:

– neužívať liek bez lekárskeho predpisu
– po niekoľkých týždňoch užívania sa dostavte k lekárovi na kontrolu
– v prípade nežiadúcich účinkov okamžite prerušte užívanie
– nikdy neprekračujte maximálnu dennú dávku za 24 hodín

Vo všeobecnosti je dapoxetín pomocník na svojom mieste. Je určený na oddialenie ejakulácie a funguje. No do akej miery je však už individuálna záležitosť. Zaujímavosťou však je, že vedľajšie účinky sa objavujú viac, ako by užívateľ očakával.

Iné lieky bez lekárskeho predpisu

Nie, v tomto odseku vás nejdeme navádzať na kúpu nelegálnych liekov, ktoré by boli pre vaše zdravie nebezpečné a mohli by ho vážne ohroziť. Vzhľadom na množstvo nežiadúcich vedľajších účinkov by ste mohli zaostriť aj na produkty, ktoré sú založené na prírodnej báze.

Takéto tabletky neohrozujú vaše zdravie a minimalizujete výskyt vedľajších účinkov. To všetko vďaka čisto prírodnému zloženiu. Tieto prípravku majú niekoľko pozitívnych účinkov:

TABLETKY BEZ LEKÁRSKEHO PREDPISU

Problematika predčasnej ejakulácie je u mužov individuálna záležitosť. Preto sú výsledky pri užívaní dapoxetínu nejednoznačné a odlišujú sa. Niekomu sa počas sexuálneho styku podarí predĺžiť oddialenie ejakulácie aj o tri minúty, u niekoho je tento rozdiel minimálny. Podstatné je však zistiť príčinu predčasnej ejakulácie. Či už sa rozhodnete pre syntetické lieky alebo výživové doplnky na prírodnej báze je na vás.

4.6/5 - (33 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *