MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Maca – Žerucha peruánska

Oficiálny názov tejto exotickej rastliny je žerucha peruánska a svojím vzhľadom a veľkosťou pripomína reďkovku. Napriek malému vzrastu ide o silný prírodný životabudič. Rastlina pochádza z juhoamerických Ánd a starí Inkovia ju používali už pred 2000 rokmi. Jej účinky povzbudzujú organizmus, fyzickú a psychickú silu, vitalitu a tvorí základ väčšiny afrodiziák. V dnešných časoch sa stáva opäť trendom v oblasti zdravého životného štýlu.

Extrakty tejto rastliny sa vyskytujú vo viacerých produktoch na zlepšenie erekcie, plodnosti, potencie potalebo v prípravkoch pre športovcov.

Macu obsahujú výrobky ako MerliX alebo Zerex, ktoré sa mi zatiaľ najviac osvedčili v oblasti zlepšenia erekcie a sexuálneho zdravia.

Popis a využitie

Domovskou krajinou žeruchy peruánskej, alebo latinsky lepidium meyenii či lepidium peruviani, je Peru, no vyskytuje sa aj na území Bolívie. Aj z toho dôvodu sa prezýva „peruánska viagra“ alebo „ženšen“. Ide o dvojročnú rastlinu, ktorá rastie najmä v horských oblastiach juhoamerických Ánd, v nadmorskej výške 4000 metrov nad morom. V tejto nadmorskej výške zvládajú priemerné teploty od -2 do 13 °C, no vedia poklesnúť až na -10 °C.

Maca sa tvarom, veľkosťou a rastom podobá reďkovke či menšej repe. Vrchná časť rastliny je zelená a tvorí ju listová ružica, súčasťou podzemnej časti je koreň, ktorý sa využíva ako zelenina alebo liečivá rastlina. Farba koreňa môže byť červená, čierna, ale aj žltá, pretože existuje vyše sto druhov tejto rastliny, ktoré odlišuje práve farba podzemku.

 

Žerucha sa ako koreňová zelenina využíva bežne v kuchyni. Vďaka jej vysokej výživovej hodnote je vhodná na varenie, ale aj pečenie. Rastlina zažíva v posledných rokoch výrazný boom v oblasti zdravého životného štýlu, pretože pozitívne vplýva na plodnosť mužov a žien, avšak má oveľa širšie využitie.

Maca tabletky na podporu erekcie

Naďalej sa využíva v tradičnej medicíne južnej Ameriky na liečbu viacerých ochorení a zdravotných problémov.

 • Podporuje imunitný a nervový systém.
 • Rieši problémy s anémiou u seniorov a má pozitívny vplyv na ich mentálne zdravie a vitalitu, pretože zvyšuje výkonnosť mozgu a dodáva energiu.
 • Pôsobí aj na hladinu hormónov, preto ju užívajú športovci, ale aj ľudia so stresom, emočnou nestabilitou a úzkostnými stavmi.

Rastlina dokáže prežiť vo veľmi nehostinných podmienkach a aj vďaka tomu sa zachovala až dodnes. Jedna rastlina dokáže vyprodukovať až 1000 malých semien, vďaka čomu na rozmnožovanie stačí iba malé množstvo. Môžete ju pestovať aj doma, keďže sa veľmi dobre rozmnožuje semenami a tak si užívať jej benefity v pohodlí domova.

Zloženie

Žerucha má pestré zloženie. Obsahuje vitamíny, minerály, mastné kyseliny, živiny, aminokyseliny a ďalšie typické látky pre koreňovú zeleninu. Vďaka tomu je jej vplyv pozitívny na ľudské zdravie vo viacerých oblastiach. Nesmie sa však zabúdať na správne dávkovanie a užívanie.

Maca obsahuje tieto zdraviu prospešné látky:

Mastné kyseliny a aminokyseliny

Koreň rastliny obsahuje až 19 druhov aminokyselín a viacero mastných kyselín. Nachádzajú sa tu nasýtené mastné kyseliny, ako kyselina palmitová, ale aj nenasýtené, ako kyselina linoleová a olejová. Ide o dôležité látky, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie nervovej sústavy, metabolizmu, dodávajú energiu a sú nevyhnutnými stavebnými látkami buniek.

Saponíny

Saponíny sa aktívne podieľajú na detoxikácii organizmu. Obsahujú bioaktívne zložky, ktoré pôsobia močopudne a odplavujú z tela škodlivé látky. Podieľajú sa na detoxikácii organizmu a zároveň zlepšujú prietok krvi. Majú množstvo ďalších prospešných vplyvov na organizmus.

Vitamíny a minerály

Žerucha je veľmi bohatá na rôzne druhy vitamínov a minerálov. Ide napríklad o vitamíny skupiny B, konkrétne B1, B2 a B12, tiež vitamín A, C, D a vitamín E. V rastline sa nachádzajú minerály, ako zinok, vápnik, mangán, draslík, železo, meď, jód, fosfor a v malom množstve aj sodík.

Aromatické oleje a izotiocyanáty

Obsahuje vyše 50 rôznych druhov, z ktorých má najväčšie zastúpenie fenylacetonitril. Aromatické oleje dokážu nášmu telu zvýšiť energiu, zmierniť stres, uvoľniť napätie a zlepšiť zmysly.

Ďalšie látky

Maca obsahuje aj taníny, steroly alebo alkaloidy, napríklad lepidín alebo macaridín. Majú podporujúci účinok na organizmus a zvyšujú jeho vitalitu, aj preto je maca obľúbená. Veľmi bohatá je aj na uhľohydráty a bielkoviny. Jej zloženie je na druhej strane skromnejšie na vlákniny a tuky.

Účinky

Z celej rastliny sa najviac využíva koreň Macy, ktorý má na organizmus všeobecne prospešné účinky. Týka sa to najmä oblasti nervovej sústavy, hormonálnej sústavy, duševného zdravia a svalov. Mňa však najviac zaujímali účinky v oblasti sexuálneho zdravia, pretože aj tu je žerucha veľmi cenená. Najčastejšie ide o tieto oblasti:

Zlepšenie potencie a libida

Maca má výrazný vplyv nielen na hladinu hormónov, ale aj chuť na sex. Jeho hlavným pôsobením je oblasť potencielibida. Maca zlepšuje aj objem semena a početnosť spermií. V mojom prípade sa mi to potvrdilo na výsledkoch spermiogramu po trojmesačnom užívaní macy. Podľa niektorých zdrojov vraj zlepšuje aj stav prostaty, ale to som u seba nezaregistroval, keďže s ňou problém nemám.

Zvýšenie vitality a energie

Maca vás naplní pocitom energie a vitality, pretože predstavuje skvelý životabudič. Ak ste po náročnom fyzickom výkone alebo trpíte chronickou únavou, potrebujete vytrvalosť a bojujete s nedostatkom energie, Maca je pre vás vhodný povzbudzujúci prostriedok. Vysoká energetická hodnota tohto koreňu je vynikajúcou zásobárňou energie.

Zlepšenie duševného zdravia

Stimulačné vplyvy na organizmus žeruchy pomáhajú podporovať duševné zdravie. Potláča nervozitu, stres, únavu, úzkosť, náladovosť alebo známky depresie. Stabilizuje emočný stav a vďaka priaznivému vplyvu na nervovú sústavu pôsobí pozitívne na výkonnosť mozgu.

Účinky na ženy

Maca má aj jedinečné účinky na ženský organizmus. Dokáže regulovať hormóny, čo je veľmi prospešné pri prekonaní predmenštruačného syndrómu a pomáha počas menopauzy. Dokáže kontrolovať hladinu estrogénov u žien trpiacich polycystickým ovariálnym syndrómom.

Podpora svalstva

Svoje miesto si našla aj v oblasti športu, kde sa využíva na stimuláciu rastu svalstva a zlepšenia pružnosti či sily. Je bežnou súčasťou doplnkov pre športovcov, ktorí chcú dosiahnuť najlepšie výsledky vo fáze budovania objemu svalstva a zvyšovania sily.

Ďalšie účinky

Maca má ďalšie nespočetné množstvo účinkov, z ktorých môžeme spomenúť podporu imunitného systému, chudokrvnosť, problémy s tuberkulózou, so žalúdkom, zníženie vypadávania vlasov a podporu ich pevnosti, zlepšenie zdravia kostí a zubov. Vďaka nej sa aj rýchlejšie lieči akné a vonkajšie poranenia na pokožke.

Vedľajšie účinky

V tomto prípade sa nedá hovoriť o nežiaducich účinkoch, a to ani v prípade dlhodobého používania. Jediné, čo sa oplatí dodržiavať je maximálne denná dávka, s ktorou by sa v začiatkoch užívania nemalo preháňať. Napríklad, ak začnete užívať 1 lyžičku sušeného ženšenu denne, mali by ste prvé dni zvoliť polovicu lyžičky.

Problémy môžu nastať len v niektorých špecifických situáciách:

 • Ženy by sa počas tehotenstva a dojčenia mali žeruche vyhýbať, keďže niektoré látky nevplývajú vhodne na telo.
 • Neodporúča sa užívanie rastliny ľuďom s poruchami štítnej žľazy, pretože koreň môže spôsobiť problém s prijímaním jódu v tele.
 • Ak beriete lieky v rámci hormonálnej substitučnej liečby alebo máte nádor súvisiaci s hormónmi, macu neužívajte.

DLHODOBÉ UŽÍVANIE

Ak ste sa rozhodli pre dlhodobé dávkovanie ženšenu, mali by si dopriať aj prestávku. Napríklad po mesiaci užívania by ste si mali dať mesačnú prestávku a potom spätne môžete zase začať. Neprestajné užívanie prípravkov s obsahom rastliny môže narušiť hladinu hormónov v tele.

Užívanie

Maca môže byť podávaná v niekoľkých formách, napr. ako prášok, tabletky, čaj alebo nápoj. Pri užívaní sa však stačí len držať presne stanovených inštrukcií na príbalovom letáku. Napríklad v prípade čaju, by mala byť 1 čajová lyžička sušenej rastliny podaná raz za jeden deň. Pri užívaní prášku sa rozpúšťa najviac jedna lyžička produktu, ideálne v ovocnej šťave alebo vode.

Pri užívaní dodržujte tiež tieto inštrukcie:

 • dodržujte maximálnu dennú dávku,
 • ak patríte do rizikovej skupiny s možným výskytom vedľajších účinkov, poraďte sa s vašim lekárom,
 • nepreháňajte to s prípravkami pri dlhodobom užívaní a raz za čas si od nich dajte pauzu.

Moje odporúčanie

Nájsť produkty s výťažkom z macy nie je problém, no vybrať si ten najkvalitnejší produkt dá zabrať viac. Rastlina je považovaná za afrodiziakum, aj preto sa o ňu ľudia zaujímajú čoraz viac.

Tieto tabletky fungujú na spoločnom základe:

Zvyšujú libido a zlepšujú potenciu ovplyvnením hormonálnej hladiny a zlepšením sexuálnej vzrušivosti na priamu aj nepriamu sexuálnu stimuláciu.

Hlavnou devízou je pomerne jednoduchá dostupnosť. Ide o výživové doplnky, ktoré môžete získať aj bez receptu. Zakúpite si ich buď v lekárni, kamennej predajni alebo v obchode so zdravou výživou. Za mňa odporúčam tieto produkty.

Maca Advance

Maca ADVANCE je unikátny výživový doplnok, ktorý obsahuje vysoko koncentrovaný extrakt z koreňa žeruchy peruánskej. Užíval som ho tri mesiace a musím povedať, že som pocítil reálne zmeny, najmä čo sa týkali nálady.

Produkt obsahuje koncentrovaný extrakt z koreňa maca v pomere 10 : 1. Vďaka tomu sú aktívne látky v 10-krát vyššej koncentrácii než v samotnom koreni maca, ktorý má vysokú nutričnú hodnotu a špičkovú kvalitu spracovania.

Balenie obsahuje 90 kapsúl, preto vám vystačí na tri mesiace používania. Užívať by ste mali 1 kapsulu 1 – 2 krát denne. Zapite dostatočným množstvom vody.

Libido, vytrvalosť, vitalita

Maca patrí medzi obľúbené superpotraviny, pretože jej konzumácia prispieva k podpore vytrvalosti, libida a vitality.

Vysoká nutričná hodnota

Maca obsahuje množstvo proteínov a antioxidantov, vďaka tomu je vysoko nutrične hodnotná a je vhodným každodenným doplnkom zdravého jedálneho lístka. Taktiež predstavuje zdroj minerálov, vitamínov a ďalších prírodných látok, ktoré telo v tomto prípade prijíma v prirodzenej podobe a nie synteticky.

Maca FRESH v prášku

Ak vám práve nevyhovujú tabletky, môžete to skúsiť so ženšenom v práškovej forme. V tomto prípade nie je určená len pre mužov, ale aj ženy. Chlapom pomôže s impotenciou, prostatou a libidom, u žien si poradí s frigiditou. Celkovo eliminuje neplodnosť, zvyšuje energiu a zlepšuje intímne zdravie. Toto sú ďalšie výhody tohto „elixíru života“:

 • Maca dlhodobo podporuje erekciu.
 • Stimuluje sexuálne funkcie a zvyšuje libido.
 • Klinické testy potvrdili pozitívny vplyv macy na objem semena, počet a pohyblivosť spermií.
 • Maca pôsobí proti duševnej nepohode, stresu, vyčerpanosti, zvyšuje psychickú odolnosť.
 • Zmierňuje príznaky starnutia, posilňuje a omladzuje organizmus.
 • Maca podporuje rast svalovej hmoty.

Ďalším znamením vysokej kvality tohto produktu je maca priamo z Peru. Obyčajná maca je mletá priamo po vysušení plodiny. Želatínovaná maca FRESH je pred sušením vyčistená od hlušiny a škrobu, vďaka čomu je jej nutričná hodnota zvýšená. Maca FRESH je však ženšen pripravovaný výlučne z čistej šťavy plodiny, ktorej účinnosť je 8 – 10 krát násobne vyššia oproti obyčajnej macy. Na 1kg Macy FRESH v prášku sa spotrebuje až 19 kg surovej plodiny.

Želatínovaná maca prášok sa dávkuje v objeme 1 – 2 čajové lyžičky denne, ktoré si môžete zmiešať s mliekom, vodou alebo džúsom.

4.5/5 - (43 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *