MerliX

24.9 €

eJoy

25.9 €

Zerex

29 €

Proerecta

22 €

Primulus

23 €

Vimax

44 €

Clavin

33.66 €

TABUĽKA HODNOTENÍ TABLETIEK

Oxytocín

Známejší aj pod názvom hormón lásky, ktorý má dôležitú úlohu pri kvalitnom sexuálnom živote. Produkuje sa v jadrách hypotalamu, odkiaľ je transportovaný do nervových buniek a vylučovaný do krvného obehu. Vyskytuje sa u mužov, ale aj u žien, pri ktorých sú jeho účinky omnoho širšie.

Spôsobujú sťahy hladkého svalstva maternice pri pôrode a pri sexuálnom dráždení, ktoré napomáhajú spermiám dostať sa do vajcovodov. Oxytocín je zodpovedný za pocit dobrej nálady, istoty a pohody. Ľudia, ktorí majú dostatok tohto hormónu sú uvoľnenejší a šťastnejší. Na hladinu oxytocínu môžu ovplyvniť aj faktory, ktoré spôsobia jeho zníženú hladinu.

Oxytocín vyvolanie pôrodu pôrodné bolesti

Význam oxytocínu

Medzi širokou verejnosťou je oxytocín spájaný najmä so ženami. Produkuje sa v mozgu, konkrétne v hypotalamuse, ktorý riadi vylučovanie gonadotropných hormónov. Produkcia hormónu vzniká na základe nervovo-reflexných podnetov. Oxytocín stimuluje rozširovanie pôrodných ciest, sťahy počas orgazmu a dráždenie prsných bradaviek počas sexuálnej stimulácie a dojčenia.

Produkcia hormónu nie je samovoľná, ale vzniká na základe vonkajšej stimulácie. Fyzický podnet vyšle nervové signály do mozgu a hypotalamus dá pokyn na uvoľnenie hormónov do tela. Princíp tohto procesu funguje v nasledujúcich krokoch:

Prijatie fyzického podnetu z vonkajšieho prostredia, ktorý naštartuje hypotalamus a začne s produkciou oxytocínu do tela.

Hormón je transportovaný pomocou proteínu neurofyzín do hypofýzy.

Z hypofýzy sa následne dostáva do krvného obehu a celého tela.

Oxytocín dáva lepší priechod všetkým emóciám, ktoré sú spojené s príjemnými pocitmi, dobrou náladou a pocitom istoty. Počas pôrodu ženu stimuluje pôsobenie endorfínov, čím zlepšuje jej odolnosť voči pôrodným bolestiam a upokojujú ju.

Najdôležitejšie účinky oxytocínu:

Pomocou sťahov zlepšuje transport spermií do maternice.

Zlepšuje vypudzovanie mlieka pri kojení po pôrode.

Zvyšuje odolnosť voči bolesti.

Vyvoláva pocity pohody, pokoja a eliminuje stres, nervozitu, frustráciu či úzkosť.

Zlepšuje empatiu, pomáha nadväzovať vzťahy a u mužov zlepšuje erekciu, v rámci psychologického hľadiska.

Oxytocín je podobný endorfínu, hormónu šťastia, pretože taktiež zlepšuje náladu, potlačuje stres, frustráciu a redukuje pôrodné bolesti.

Poruchy oxytocínu

Vzhľadom na účinky oxytocínu na organizmus môže jeho absencia vyvolať rôzne komplikácie. Má praktický dopad aj na partnerský život, ktorého kvalitu znižuje a nepriamo tým vplýva aj na sexuálny život.

Komplikácie pri pôrode 

Keďže hormón vplýva na sťahy, ktoré sú potrebné pre hladký priebeh pôrodu, znižuje sa tak ochrana plodu. Funguje ako prírodné analgetikum, ktoré utlmuje pôrodné bolesti. Taktiež pomáha pri vypudzovaní materského mlieka z prsníka a vytvára lepší vzťah matky s bábätkom.

Emocionálne problémy 

Oxytocín pôsobí na psychiku človeka a prejavuje sa na mentálnom zdraví a správaní. Jeho nedostatok môže spôsobiť intenzívnejšie vnímanie depresie, úzkosti, stresu a iných nepríjemných pocitov. Ľudia s nižšou hladinou oxytocínu majú menšiu úroveň empatie voči ostatným ľuďom a problém precítiť pocity úspechu a šťastia.

Vzťahové problémy

Súvisia s vyššie uvedeným bodom. Nedostatočné prejavovanie emócií môže u partnera vyvolať pocit neistoty, ochladnutie a nezáujem. Na druhej strane nezadaný človek má problém s nadväzovaním emocionálnych vzťahov s potenciálnym partnerom.

Sexuálne problémy

Sú priamo naviazané na vyššie uvedený bod. Emocionálna nestabilita vo vzťahu sa prejavuje v sexuálnom živote, menším porozumením a taktiež aj znížením libida.

Nedostatočné sexuálne dráždenie

Nedostatok oxytocínu znamená zásah do sexuálnej oblasti aj v pohľadu funkčnosti. Podľa niektorých výskumov jeho nízka hladina môže spôsobovať aj erektilnú dysfunkciu.

Zvýšenie hladiny oxytocínu

Hladina oxytocínu sa nedá len tak zvýšiť potravinami alebo liekmi. V niektorých krajinách však existuje sprej, ktorý stačí nastriekať na oblečenie a ľudom sa vraj budete zdať sebaistejší a priateľský. Či tento sprej reálne funguje je však otázne. Oxytocín sám o sebe takéto príznaky nespôsobuje, ale stimuluje šťastie.

Citový kontakt

Zaručeným spôsobom ako zvýšiť hladinu hormónu lásky je objatie a láska. Možno to znie ako klišé, no je to tak. Dotyky, objatie a láska sú pre psychickú rovnováhu veľmi dôležité. V každodennom strese človek na to častokrát zabúda, preto si ešte dnes zoberte svojho partnera do náruče.

Režimové zmeny

Nesúvisia priamo s hormónom, ale podporujú jeho účinky. Napríklad, v prípade endorfínov má účinok konzumácia čokolády či pravidelný pohyb. Ďalšou dôležitou zmenou je stimulácia pohlavných hormónov estrogén a testosterón, ktoré zodpovedajú za kvalitu sexuálneho života. Skúste rôzne bylinky vo forme výživových doplnkov alebo čajov.

Masáže

Jednou z foriem fyzického kontaktu, ktorá môže stimulovať oxytocín v tele, sú masáže. Samozrejme, nemusí to fungovať u každého človeka a môže priniesť aj iné benefity, ako je to pri športovej masáži. Každopádne, forma príjemného fyzického kontaktu môže vylepšiť hladinu oxytocínu. Ide najmä o tantrickú alebo sexuálnu masáž, ktorá môže byť aj súčasťou predohry. Existuje aj masáž typu body to body, ktorá spočíva vo vzájomnom trení naolejovaných tiel a má pozitívny vplyv nielen na produkciu hormónu, ale aj libido.

Tehotenstvo

Najviac hormónu sa hromadí práve počas tohto obdobia, no nejde o možnosť, ktorá by sa dala praktizovať pravidelne. Každopádne, patrí do jednej z možností a preto ju tu aj spomeniem. Hladina oxytocínu sa začína zvyšovať počas prvého trimestra a je najdôležitejšia počas pôrodu a aj po ňom.

V tomto období z hladiny oxytocínu ťaží najmä dieťa, keďže hormón napomáha pri tvorbe materského mlieka. Po pôrode zase pomáha matke vybudovať lepší vzťah s dieťaťom, zlepšuje hojenie popôrodných rán, keďže pôsobí ako analgetikum.

Otázky a odpovede

Téma oxytocínu je pomerne vyhľadávaná na internete a vyvoláva diskusie. Ženy ho vnímajú v rámci negatívnej konotácie a spája sa im s pôrodom. Samotný hormón má však prospešný vplyv na organizmus. Tu je prehľad najčastejších tém, ktoré som našiel v internetových diskusiách a fórach:

Predstavuje oxytocín nejaké vedľajšie účinky?

Áno, aj keď ide o individuálnu záležitosť. Hormón by mal vylučovať len pozitívne emócie, no môže sa vyskytnúť aj škodoradosť alebo závisť. Ide o celkové spriechodnenie pocitov.

Existujú aj iné prostriedky ako oxytocín nahradiť?

Účinky hormónu sú nenahraditeľné a pre organizmus jedinečné, preto ich nie je možné nejako nahradiť. Jedine čo môže dopomôcť je partnerské spolunažívanie, ktoré vylepší sexuálny apetít a libido.

Aký je účinok oxytocínu ako lieku?

Oxytocín by podľa experimentálnych výskumov mohol byť nápomocný ľuďom trpiacim autizmom. Zistilo sa, že autistické deti majú nízku hladinu tohto hormónu a pri jeho podávaní by sa zvýšila ich komunikácia. Ide však len o experimenty.

Pomáha oxytocín so stresom?

Keďže hormón vyvoláva uvoľnenie príjemných pocitov ako je pocit istoty, dobrej nálady a pohody, môže napomôcť pri zmiernení stresu. Stres však nedokáže úplne eliminovať, len vylepší vaše rekcie, preto sa naň netreba spoliehať.

Aký je rozdiel medzi oxytocínom a pitocínom?

Otázka, ktorá zaujíma najmä budúce mamičky. Pitocín je synteticky vyrobený oxytocín. Látka sa používa na urýchlenie pôrodu alebo jeho vyvolanie. Ako každá syntetická látka má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Tabletky na podporu libida

Oxytocín vplýva aj na sexuálne zdravie, preto sa využíva aj ako podporná látka na zlepšenie libida. Ide konkrétne o rastlinné afrodiziaká, ktoré sú súčasťou rôznych doplnkov stravy a výživových doplnkov. Ich cieľom je nabudenie sexuálnej žiadostivosti. Na základe svojho zloženia s obsahom aminokyselín, prírodných extraktov, vitamínov a minerálov, stimulujú sexuálny apetít a prekrvenie pohlavnej sústavy.

Obsahujú látky Tribulus Terrestris, Maca či Saw Palmetto, ktoré povzbudzujú libido a prekrvenie pohlavnej sústavy. Prírodné zloženie zaručuje minimálne vedľajšie účinky a nemusíte sa báť hormonálnych výkyvov. Ďalším faktom k dobru je, že sú k dispozícii bez lekárskeho predpisu. Pre dosiahnutie najlepších a viditeľných výsledkov je potrebné ich užívanie aspoň počas obdobia dvoch až troch mesiacov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o dlhé obdobie, no skúsenosti ukazujú opak.

4.4/5 - (33 hlasov)

Produkt

Účinky

Moje hodnotenie

Objednať

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

5/5

Recenzia MerliXu

Perfektum
24.9 €
Senior
29.9 €
víťaz testovania

Objednať MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4,5/5

Recenzia eJoy

25.9 €

Objednať eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

4/5

Recenzia Zerexu

29 €

Objednať Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3,5/5

Recenzia Proerecty

22 €

Objednať Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšenie libida
 • Zníženie únavy
 • Zlepšenie erekcie
 • Predčasná ejakulácia

3/5

Recenzia Primulusu

23 €

Objednať Primulus

Andrimax

Andrimax zväčšenie penisu prírodné tabletky
 • Zväčšenie penisu
 • Zvýšenie libida
 • Zlepšenie erekcie
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Andrimaxu

52 €

Objednať Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Vimaxu

44 €

Objednať Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia Clavinu

33.66 €

Objednať Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekcie
 • Zlepšenie erekcie
 • Zvýšenie libida
 • Predčasná ejakulácia
 • Liečba prostaty

3/5

Recenzia E-reX 24

31.99 €

Objednať E-reX 24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *